Discord Rota Yok Hatası Nasıl Onarılır: Ayrıntılı Kılavuz

Bu eğitimde, Discord rota yok hatasını düzeltmek için size adımları göstereceğiz. Anlık mesajlaşma ve VoIP uygulamaları söz konusu olduğunda, Discord ile rekabet edebilecek çok fazla kişi yok. Farklı türlerde medya dosyaları gönderme yeteneği ile birleşen etkileşim kolaylığı, onu oyun topluluğu için gerçekten bir nimet haline getirdi. Ayrıca, tüm büyük platformlara verdiği destek, başlığına tüyler ekliyor. Ancak, yukarıdaki avantajlara rağmen, bazen bir veya iki hatayla karşılaşabilirsiniz.

Şu an itibariyle, epeyce kullanıcı Discord ile rota hatası yok ile karşı karşıya görünüyor. Sebeplerden bahsedersek, IP Adresi veya Güvenlik Duvarı veya antivirüs uygulaması Discord sunucuları ile çakışıyor olabilir. Aynı şekilde, UDP’siz bir VPN kullanıyorsanız, o zaman da sorunla veya iki sorunla sonuçlanabilir. Benzer şekilde, bazı durumlarda, Hizmet Kalitesi Yüksek Paket Önceliği veya DNS Ayarları ile ilgili sorunlar da söz konusu hataya neden olabilir. Bu kılavuzda, tüm bu sorunları nasıl çözeceğinizi göstereceğiz ve bu da Discord Rota Yok Hatasını düzeltecektir.

Ayrıca Oku: Discord’da Kimseyi Duyamıyorsanız Nasıl Onarılır

uyuşmazlığı düzelt rota hatası yok

Discord Rota Yok Hatası Nasıl Onarılır

Bu hata için evrensel bir düzeltme olmadığından, başarıya ulaşana kadar aşağıda belirtilen tüm geçici çözümleri denemelisiniz. Takip etmek.

Düzeltme 1: Yönlendiriciyi Yeniden Başlatın

Dinamik bir IP adresi kullanıyorsanız, IPv6 adresiniz bu değişen IP’lerle bozulabilir. Neyse ki, aynı şeyi düzeltmek oldukça kolaydır. Tek gereken, yönlendiricinizi ve modeminizi yeniden başlatmaktır. Aynı zamanda bilgisayarınızı yeniden başlatmak da iyi bir fikirdir. Bunları yapın ve Discord rota yok hatasını düzeltip düzeltemeyeceğini görün. Bununla birlikte, hala bu hatayla karşılaşıyorsanız, aşağıda belirtilen diğer ince ayarlara bakın.

Düzeltme 2: Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırak

Windows Güvenlik Duvarını etkinleştirdiyseniz, Discord sunucuları ile çakışması ihtimali vardır. Bu nedenle, Discord’u kullanırken onu devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz. Üçüncü taraf bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız, Denetim Masası’nın Programlar ve Özellikler bölümünden kaldırmanız gerektiğini unutmayın. Aşağıdaki talimatlar yerleşik güvenlik duvarı uygulaması içindir:

 1. Başlat menüsünden Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı arayın,
 2. Ardından sol menü çubuğundan Windows Defender Özelliğini Aç veya Kapat’ı tıklayın.
  Discord rota savunucusu yok
 3. Şimdi hem Genel hem de Özel bölümden Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapat seçeneğini seçin ve Tamam’a tıklayın.
  güvenlik duvarı Discord'u devre dışı bırak rota yok

Discord’u çalıştırmayı deneyin ve hiçbir rota hatasının düzeltilip düzeltilmediğini kontrol edin. Hala oradaysa, Güvenlik Duvarı’nı yeniden etkinleştirin ve ardından aşağıda verilen düzeltmelerle devam edin.

Düzeltme 3: UDP ile VPN kullanın

VPN kullanıyorsanız, UDP kullanan bir VPN kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Bilgisayarınızdaki VPN (Kullanıcı Datagram Protokolü) ‘nü kullanmıyorsa, Discord’un sunucularıyla etkileşimde zorlayıcı bir görevi olabilir ve bu nedenle söz konusu hatayı ortaya çıkarabilir.

VPN’iniz UDP’yi desteklemiyorsa, yenisine geçmeniz gerekebilir, ancak önce destek ekibiyle VPN’lerinin bu Datagram Protokolünü desteklediğini onaylayın. VPN’inizi UDP ile kurduktan sonra Discord’u başlatın ve bu, rota yok hatasını düzeltmelidir. Bununla birlikte, bir VPN kullanmıyorsanız, bir sonraki düzeltmeye geçin.

Düzeltme 4: Google DNS Kullanın

IPv4’ü kullanırken Google DNS’e de geçebilirsiniz. Bu, uygulanan tüm ağ kısıtlamalarını atlamanıza yardımcı olacaktır. İşte aynısı için gerekli adımlar:

 1. Ayarlar menüsünü açmak için Windows + I kısayol tuşlarını kullanın. Ardından Ağ ve İnternet bölümüne gidin.
  Ağ ve Internet
 2. Adaptör Seçeneklerini Değiştir’e tıklayın.
  adaptör seçeneğini değiştir
 3. Bağlı ağa sağ tıklayın ve Özellikler’e gidin.
 4. İnternet Protokolü Sürüm 4 seçeneğini seçin ve Özellikler’i tıklayın.
  ipv4 Discord rota yok
 5. Ardından Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ı seçin. ve Tercih Edilen DNS sunucusunu 8.8.8.8 ve Alternatif DNS sunucusunu 8.8.4.4 olarak ayarlayın.
  google dns warframe hatası
 6. Bu ayarları kaydetmek için Tamam’a tıklayın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Discord rota yok hatasını düzeltip düzeltemeyeceğine bakın.

Düzeltme 5: QoS’yi Devre Dışı Bırak

QoS veya Discord Hizmet Kalitesi yüksek bir pakete ayarlanmışsa, bazen ağınız bu gereksinimi karşılamayabilir. Bu nedenle, özellikle hızlı ve tutarlı bir ağa sahip olmayan kullanıcılar için bu ayarı devre dışı bırakmanız önerilir.

qos Discord rota yok

 1. Bunu yapmak için Discord’u başlatın ve sol altta bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.
 2. Ardından Uygulama Ayarları sayfasına gidin ve Ses ve Video’ya tıklayın.
 3. Servis Kalitesi bölümüne gidin ve Servis Kalitesini Etkinleştir Yüksek Paket Önceliği geçişini devre dışı bırakın.

Bu yapıldıktan sonra, uygulamayı kapatın ve ardından yeniden başlatın. Discord rota yok hatasını düzelttiğini kontrol edin.

Düzeltme 6: DNS’yi Sıfırla

DNS’nin sıfırlanması veya temizlenmesi, yukarıda bahsedilen hata söz konusu olduğunda bazı kullanıcılar için de başarıya yol açmıştır. İşte bunu PC’nizde nasıl yapabileceğiniz.

 1. Başlat menüsünden CMD’yi arayın ve yönetici olarak başlatın.
  cmd yöneticisi
 2. Öncelikle, aşağıdaki komutla IP Yapılandırmasını serbest bırakın:
  ipconfig /release
 3. Ardından DNS’yi aşağıdaki gibi temizlemeniz gerekecek
  ipconfig /flushdns
 4. Son olarak, aşağıdaki komutu kullanarak IP Yapılandırmasını yenilemelisiniz:
  ipconfig /renew
 5. Bu yapıldıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Discord’u başlatın, hata şimdiye kadar düzeltilmiş olmalıydı.

Bununla birlikte, Discord’un rota yok hatası nasıl düzeltileceğine dair kılavuzu tamamladık. Aynı şekilde altı farklı yöntem paylaştık. Sizin lehinize hangi yöntemin işe yaradığını yorumlarda bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.