Discord Metin Biçimi | Sohbet Metin Rengi ve Stili Nasıl Değiştirilir

Bu eğitimde, Discord’da sohbet metni rengini ve stilini nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. İnternet üzerinden Ses ve anlık mesajlaşma hizmeti, kullanıcı grupları arasındaki etkileşim sürecini tamamen kolaylaştırdı. Metin mesajları, video, ses ve resimleri kolaylıkla gönderebilirsiniz. Kullanımı eğitim ve diğer işletmelere yayılırken, oyun sektörü mirasını yarattığı sektördür.

Windows, iOS, Android ve Linux gibi çeşitli platformlardaki destek, onu pek çok kullanıcı için tercih edilen seçenek haline getirir. Bununla birlikte, sohbet ekranındaki metninizi özelleştirmek söz konusu olduğunda, en azından geleneksel şekilde yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Ancak, CSS ve Discord’da birkaç renk kodu kullanarak metin rengini ve stilini değiştirebileceğiniz oldukça şık püf noktaları var. İşte aynısı için ayrıntılı talimat seti.

sohbet metni renk stilini değiştir Discord

Discord Metin Biçimi: Sohbet Metni Rengi ve Stili Nasıl Değiştirilir

Uygulama, vurgu.js JavaScript programını kullanır. Bu dosyanın yanı sıra yerleşik renk kodlarını kullanarak, metni tercih ettiğiniz renkte kolayca yazabilirsiniz. Aynı satırlar boyunca, metninizi kalın, italik, kalın + italik, altı çizili ve üstü çizili hale getirerek biçimlendirebilirsiniz. Bu temel metin biçimlendirme, yalnızca birkaç sembol kullanılarak kolayca gerçekleştirilebilir. Öyleyse, biraz gelişmiş renk şemalarına geçmeden önce bu basit biçimlendirme ayarlarıyla Discord’da sohbet metni rengini ve stilini değiştirme kılavuzuna başlayalım.

Discord’da Metin Stilleri Nasıl Değiştirilir

Metninizi italik, kalın, kalın + italik, üstü çizili ve altı çizili yapmak için gereken adımlar şunlardır:

uyumsuz metin biçimlendirme

İtalik

Metni italik yapmak için metinden önce ve sonra bir yıldız işareti * kullanın. Sembol ve metniniz arasında boşluk olmamalıdır:

*SAMPLE TEXT*

Kalın

Metninizi kalın yapmak için metinden önce ve sonra iki yıldız işareti ** kullanın. Yine boşluk olmadığından emin olun

**SAMPLE TEXT**

Kalın + İtalik

Bu sadece yukarıdaki ikisinin birleşimidir, dolayısıyla yukarıdaki iki komutu birleştirir. Başka bir deyişle, metinden önce ve sonra üç yıldız işareti *** kullanın.

***SAMPLE TEXT***

Üstü çizili

Üstü çizili için, metinlerinizden önce ve sonra iki yaklaşık işareti (~~) kullanın. Metniniz ve sembolleriniz arasında boşluk yok

~~SAMPLE TEXT~~

Altını çizmek

Metnin altını çizmek için, metinlerinizden önce ve sonra boşluk bırakmadan iki alt çizgi (__) kullanın.

__SAMPLE TEXT__

Bunlar, Discord’da sohbet metni stillerini değiştirmenin adımlarıydı, şimdi dikkatimizi metin renklerini değiştirmeye çevirelim.

Discord’da Metin Rengi Nasıl Değiştirilir

Metinlerin rengini değiştirmek için doğrudan bir seçenek yoktur. Bununla birlikte, CSS ve Apache dilini ve birkaç sembolü kullanarak, yukarıda belirtilen görevi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yerleşik renk kodlarını ve CSS’yi (veya Apache’yi) kullanarak talimatları listeliyor olurduk. Her ikisinde de ortak olan bir şey, komut satırlarını üç ters tırnak “” sembolü kullanarak başlatmanız ve bitirmeniz gerektiğidir. Bununla birlikte, işte gerekli adımlar:

metin rengi uyumsuzluğunu değiştir

Kırmızı Metne Geç

Renk Kodunun Kullanılması:

Kırmızı renk kodu farklıdır. Söz diziminin tamamı şu şekildedir:

```diff
- ENTER YOUR TEXT
```

kırmızı renk kodu

CSS kullanarak:

Köşeli parantez sözdiziminin bir parçasıdır:

```CSS
[ENTER YOUR TEXT]
```

kırmızı css

Sarı Metne Geç

Renk kodu ile

Sarı renk kodu sabittir, bu nedenle sözdizimi şu anlama gelir:

```fix
GDT CODE BLOCK
```

sarı kod

Apache Kullanımı:

Metniniz arasında boşluk olmadığından emin olun (alt çizgi kullanabilirsiniz)

```apache
%{ENTER_YOUR_TEXT}%
```

sarı apaçi

Yeşil Metne Değiştir

Renk Kodu ile

Yeşil için renk kodu farklıdır. Sarıdan ayırt etmek için, ifadeden önce bir artı işareti eklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

```diff
+ ENTER YOUR TEXT!
```

yeşil renk kodu

CSS kullanarak:

```css
ENTER YOUR TEXT!
```

YEŞİL CSS

Maviye Geç

Renk Kodunun Kullanılması:

Mavinin renk kodu ini’dir. Sözdizimi karşılık gelir

```ini
[ENTER TEXT!]
```

mavi renk kodu uyumsuzluk metni

CSS’yi göster

Kelimeler arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Bu kelimeleri ayırmak için alt çizgi kullanabilirsiniz. Ayrıca, ifadenizden önce tam bir durma yapılması gerekir:

```css
.ENTER_YOUR_TEXT
```

css discord metni ile mavi

Bununla, Discord’da sohbet metni rengini ve stilini değiştirmeyle ilgili kılavuzu tamamladık. Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlar bölümünde bize bildirin. Aynı şekilde, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.