Dış cephe mantolama nedir hangi mantolama iyi

Gelen rustik evler ve dağ ahşap ve taş: bu özellikleri bir evin orijinal ruhunu korumak isteyen her yenileme esastır iki malzeme vardır.
Kombine veya ayrı ayrı ahşap ve taş, mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , eski bir evi yeniden düzenlemeye ve onu modern bir eve dönüştürmeye yardımcı olabilir , ancak rustik bir havayla veya sıfırdan rustik ve rahat bir görünüme sahip bir ev yaratmaya yardımcı olabilir.
İster rustik bir ev ister modern bir ev olsun, bu yazımızda size taştan bir cephe kaplamanın veya taş duvar yapmanın maliyetini göstereceğiz .

Taş cephe kaplamanın maliyeti nedir?

Cepheyi taşla kaplamak için bütçenizi hesaplayınm2’yi belirtin ve bütçemi hesapla düğmesine basın 

Taş cephe kaplamanın maliyeti nedir?

Taş cepheler, genellikle rustik evlerde, kasabada, dağ evlerinde veya kırsal evlerde kullanılan cepheler ve dış duvarlar için bir kaplama türüdür. Günümüzde evler tuğla veya beton bloklarla yapılmakta ve daha sonra taş, harç, ahşap, PVC vb. malzemelerle kaplanmaktadır. Hatta farklı malzemeleri sadece bazı kısımlarda (köşeler, süpürgelikler, pencereler vb.) birleştirebilirsiniz.

Taş cephe kaplamanın maliyeti nedir?

Şimdi mevcut tüm bilgileri analiz ettiğimize göre, bir cepheyi taşla kaplamanın fiyatını görmek için yaklaşık bir bütçe yapacağız:
Şu anda bir cepheyi taşla kaplamanın fiyatı , duvarın kalınlığına ve taşın cinsine bağlı olarak 50 € / m2 ile 80 € / m2 arasındadır .

Bir cepheyi taşla kaplamanın avantajları

  • Daha fazla termal kararlılık.
  • Dış duvarların su yalıtımı için mükemmel malzeme.
  • Sentetik taş kullanma imkanı, maliyetleri düşürür.
  • Dayanıklı ve dayanıklı malzeme.
  • Cepheler için en son trendler ve yeniliklerle birleştirilirler: kendinden destekli ve havalandırmalı.

Bir cepheyi taşla kaplamanın dezavantajları

  • Tuğla veya harçtan daha pahalı malzeme.
  • Zor taşıma ve depolama.
  • Uzmanlaşmış masonlara ihtiyaç vardır.
  • Özel reçineli özel harç kullanılmadığında yapışma eksikliği.

Taş duvar kaplamalarının trendleri ve kullanım alanları

Bazı durumlarda, orijinal mimarisine veya malzemelerine saygı gösterilmeden daha önce yenilenmiş evler buluyoruz.

Böylece, örneğin, modern duvarlar oluşturmak için orijinal taşın nasıl çimento ile kaplandığını görüyoruz. Taşı ortaya çıkarmak istemiyorsanız, en azından bazı alanlarda görünmesine izin vererek, evin orijinal malzemelerini görmenizi sağlayan görsel olarak çekici bir “kırık” efekti yaratabilirsiniz.

Ancak bu tarzı seviyorsanız ve kırda bir eviniz yoksa veya taştan yapılmadıysa, bazı odalara doğal taş kaplamalar yerleştirmeyi veya taklit etmeyi de tercih edebilirsiniz.
Oturma odası genellikle özellikle güzeldir ve hatta şöminenin olduğu gibi yalnızca bazı duvarları kaplayan ve geri kalanını boyalı bırakarak kombinasyonlar yapabilirsiniz. Taş kaplamalar evin dışına da çıkabilir. Bu malzemeden yapılmamış bir ev, bu fantastik yüzeyler sayesinde görünebilir, o kadar güzel ki, az bakım gerektirdikleri ve binaya büyük bir zarafet kazandırdıkları için bazı binalara bile yerleştirilebilirler.
Taş kaplamalarla aynı iş için farklı profesyoneller çok önemli farklılıklarla fiyatlar talep edebilirler. Bu her zaman kar marjı ile ilgili değildir, ayrıca kullanılan malzemelerle de ilgilidir, bu nedenle en ucuz fiyat, elde etmek istediğiniz şey için her zaman en uygun fiyat değildir.

Taş bir cepheyi kaplamak için ÜCRETSİZ bir tahmin talep etmek ister misiniz?
Farklı bütçeleri incelemek zaman ve özveri gerektirir, bu yüzden bize bunları sunan şirketleri filtreleyen birinin olması, onlarla çalışmakta sorun yaşamayacağınızı garanti etmek için çok önemlidir. size çok zaman kazandıran ve güvenebileceğiniz yenileme şirketlerinden dört sonuç almanızı garanti eden o filtredir. Bu şekilde kalite ve fiyat arasındaki en iyi ilişkiyi elde etmek çok daha kolaydır. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,