Denetleyicinin Fifa 21’de Çalışmaması Nasıl Onarılır?

FIFA 21, Electronic Arts tarafından FIFA serisine dahil olan yeni yayınlanan futbol simülasyon oyunudur. Spesifik olmak gerekirse, bu, PC, PS4 / PS5, Xbox One / Series X / Series S, Nintendo Switch platformları için mevcut olan FIFA serisinin 28. bölümüdür. Ancak talihsiz PC oynatıcılarının çoğu, diğer konsol oynatıcılarından çok sayıda sorun veya hata yaşamaya başladı. Bu nedenle, denetleyici bir nedenden dolayı Fifa 21’de çalışmıyorsa, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için bu sorun giderme kılavuzunu takip edebilirsiniz.

Etkilenen oyunculardan bazılarına göre, Fifa 21 kontrolör desteği PC’de (Steam istemcisi) iyi çalışmıyor. Ek olarak, denetleyici eylemleri beklenmeyen oldukça garip çalışıyor. Birkaç oyuncu, belirli bir sorunu kolayca gidermek için joystick USB’sinin yanı sıra diğer çevre birimlerini de kolayca çıkarıp tekrar takmış olsa da, aşağıda verilen olası geçici çözümlerden bazıları da deneyebilirsiniz.

Denetleyicinin Fifa 21'de Çalışmaması Nasıl Onarılır?

Denetleyicinin Fifa 21’de Çalışmaması Nasıl Onarılır?

  • Bu durumda, oyun denetleyicisi hala FIFA 21 oyunu için çalışmıyorsa, Steam istemcisini başlattığınızdan emin olun> Steam Kitaplığına gidin> FIFA 21’e sağ tıklayın> “Steam’in altındaki” Zorla Kapalı “yı seçin Oyun başına Giriş Ayarı ”seçeneği> Tamam’a tıklayın.
  • Alternatif olarak, üçüncü taraf oyun denetleyicisi desteği için Steam> Ayarlar> Denetleyici> Genel Denetleyici Ayarları> “Genel Oyun Kumandası Yapılandırma Desteği” ni etkinleştirebilirsiniz. Bazen bu seçeneğin açılması gerekir.
  • Aksi takdirde, yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa ve bir Xbox veya DualShock kontrol cihazı kullanıyorsanız, “Xbox Yapılandırma Desteği” onay kutusunu veya “PlayStation for Dualshock 4” seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olun.

İşte bu çocuklar. Bu kılavuzun size yardımcı olduğunu varsayıyoruz. Daha fazla soru için aşağıdaki yorumu sormaktan çekinmeyin.