COD Black Ops Soğuk Savaş Siyah Ekran Sorununu Düzeltin

Bu nedenle, Call of Duty serisi, bugün 8 Ekim 2020’de PS4 platformuna özel COD Black Ops Cold War Erken Erişimini piyasaya sürdü. Xbox ve PC için Açık Beta 17 Ekim’de çıkacak olsa da, PS4 kullanıcıları 10 Ekim 2020’de Açık Beta’yı kullanacaklar. Ayrıca PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsolların alacağını belirtmekte fayda var. Yakında bu oyun için özel sürüm. Bununla birlikte, birkaç talihsiz erken erişim veya açık beta oyuncusu (Alpha kullanıcıları da), bu sorun giderme kılavuzunu takip ederek düzeltilebilecek COD Black Ops Soğuk Savaş Siyah Ekran Sorunu alıyor.

Bu siyah ekran sorununun arkasındaki en önemli nedenlerden biri, PC yapılandırmanızın bu oyunun sistem gereksinimlerini karşılamaması olabilir. Bu nedenle, önce Black Ops Cold War sistem gereksinimlerini kontrol etmek daha iyi bir fikirdir. Şimdi, PC yapılandırmanızı nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları kontrol edin.

Ek olarak, güncel olmayan bir grafik sürücüsü veya Windows işletim sistemi yapısı, eski DirectX sürümü, eksik veya bozuk oyun dosyaları vb. De çökme veya siyah ekran sorununun olası nedenlerinden biri olabilir. Öyleyse, daha fazla zaman kaybetmeden, içine girelim.

COD Black Ops Soğuk Savaş Siyahı ekran sorununu düzeltin

COD Black Ops Soğuk Savaş Siyah Ekran Sorununu Düzeltin

  1. Donanım konfigürasyonunuzu kontrol etmek için, Dosya Gezgini’ni açın (Bu PC)> Genel donanım detaylarını kontrol etmek için Bilgisayar> Özellikler’e tıklayın.
  2. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows + R tuşlarına basın> dxdiag yazın ve Enter> Şimdi, DirectX Tanılama Aracının Sistem ve Görüntü sekmesi altında, yüklü DirectX sürümüyle birlikte ayrıntılı donanım yapılandırmasını göreceksiniz.
  3. Windows yapınızı Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Güncellemeleri kontrol et bölümünden güncellediğinizden emin olun.
  4. Ayrıca, Aygıt Yöneticisi’nden özel grafik kartının mevcut güncellemesini kontrol edin> Listeyi genişletmek için Bağdaştırıcıları görüntüle ok simgesine tıklayın> Özel GPU kartına sağ tıklayın> Sürücüyü güncelle> Sürücüleri otomatik olarak ara’yı seçin.
  5. En önemli adımlardan biri COD Black Ops Cold War oyununu Blizzard başlatıcısı> Games> Black Ops Cold War> Options’tan Taramak ve Onarmaktır.
  6. Ek olarak, oyun içi V-Sync seçeneğini kapatabilir, ekran çözünürlüğünü düşürmeyi deneyebilir, FPS sınırını 60/30 olarak ayarlayabilir, siyah ekran sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için grafikle ilgili diğer bazı seçenekleri azaltmayı deneyebilirsiniz. .

İşte bu çocuklar. Bu kılavuzun size yardımcı olduğunu varsayıyoruz. Daha fazla soru için aşağıya yorum yapabilirsiniz.