COD Black Ops Soğuk Savaş Derleme Gölgelendiricileri Çökmesini Düzelt

Call of Duty: Black Ops Cold War, 2020’de en çok satan dijital kopyalardan biri haline geldi ve incelemeler grafikler, oynanış açısından oldukça karışık. Ancak, yeni başlatılan video oyununda başlangıçta beklenen birden fazla sorun veya hata var. Şimdi, birçok talihsiz oyuncu COD Black Ops Cold War Compiling Shaders Crash ile ilgili sorunlar yaşıyor. Siz de aynısıyla karşılaşırsanız, bu sorun giderme kılavuzuna bakın.

Bu nedenle, derleyen gölgelendiriciler, oyuncuların PC, PS4, PS5, Xbox konsolu vb. Gibi tüm platformlarda çok oyunculu modun yanı sıra Warzone oyununa girmesini tam anlamıyla engelliyor. 3 / 4’te, bu sorunu hızla düzeltmek için aşağıdaki olası geçici çözümleri kontrol etmelisiniz.

COD Black Ops Soğuk Savaş Derleme Gölgelendiricileri Çökmesini Düzelt

Pek çok talihsiz oyuncu, kesinlikle rahatsız edici olan “Oyun sırasında performansı optimize etmek için gölgelendiriciler derleniyor” mesajı alıyor. Bu, çok oyunculu modu ve hatta Warzone unvanını oynayabilmek için uzun süre beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Çoğunlukla bitmeyen yükleme ekranı gerektirir ve daha sinir bozucu olan döngüde sıkışıp kalır.

COD Black Ops Soğuk Savaş Derleme Gölgelendiricileri Çökmesini Düzelt

Hatırlamak gerekirse, bu tür bir sorun daha önce Call of Duty: Modern Warfare oyununda ortaya çıkmıştı, bu nedenle bu sorunu çözme adımları oldukça kolaydır. Burada PC ve diğer konsollar için iki farklı yöntemi paylaştık.

1. PC için:

  • Black Ops Cold War oyununu başlatın> ‘Ayarlar’ menüsüne gidin.
  • ‘Grafikler’i seçin>’ Shaders Derlemesini Yeniden Başlat’ı seçin.
  • Sen bittin.

2. PS4 / PS5, Xbox Oyun Konsolları için

  • Black Ops Cold War oyunu zaten çalışıyorsa, yeniden başlattığınızdan emin olun. [If not running then launch the game first]
  • Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Değilse, oyun konsolunuzu da yeniden başlatmalısınız.
  • Bu numaralardan hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, oyunu tamamen kaldırıp yeniden yüklediğinizden emin olun. [Though it’s not a solution, you can try this one as a last way]

Not: Daha hızlı kurulum ve derleme gölgelendirici dosyalarının doğru şekilde indirilmesi için oyunu dahili SSD sürücüsüne yeniden yüklediğinizden emin olun. Alternatif olarak, geliştiricilerin yeni bir yama düzeltmesi bulması için daha fazla beklemeniz gerekir. O zamana kadar Blizzard veya Activision destek forumunda daha fazla rapor veya çözüm arayabilirsiniz.

İşte bu çocuklar. Bu kılavuzun size yardımcı olduğunu varsayıyoruz. Daha fazla soru için aşağıdaki yorumda sormaktan çekinmeyin.