Çocukların Oynaması Güvenli mi

Ebeveynlerin çoğu “Aramızda” nın çocukları için iyi bir oyun olmadığını düşünüyor çünkü şiddetli şiddet görülüyor. Küçük çocuklar için iyi olmayan bir sahtekarların öldürülmesi ve kan var. 9 yaşın altındaki çocuklar kötü alışkanlıklara girerler. Oyun sırasında oyuncuların kötü, uygunsuz ve küfürlü bir dil kullandığı bir sohbet var. Yani ebeveynler çocukları için güvenli bulmuyor.

Öte yandan, birçok anne-baba, bir aile video oyunu olduğu için çocukları için iyi olduğunu söyledi. Hedef kitle çocuklar olduğu için oyunda karikatürize karakterlerin kullanımı söz konusu. Dolayısıyla 9 yaşın altındaki küçük çocuklar için de uygundur. Sohbet söz konusu olduğunda, sansür sohbeti seçeneği vardır ve oyun sırasında sansür sohbeti açabilirsiniz, böylece oyun sırasında kötü sohbetlerden ve küfürlü dilden kaçınabilirsiniz.

Aramızda Yaş Derecelendirmesi: Çocukların Oynaması Güvenli mi

Aramızda Yaş Derecelendirmesi: Çocukların Oynaması Güvenli mi?

Aramızda popüler bir video oyunu var. Aynı zamanda “Sosyal Sonuç” oyunu olarak da bilinir (Oyuncuların birbirlerinin kimliğini veya takım sadakatini açığa vurma eğiliminde olduğu).

Bu, oyunu kazanmak için biraz yıkımın olduğu Dört ila On oyunculu bir oyundur. Bir turunu tamamlamak 5 dakika sürer.

Aramızdaki Karakterler

Bu oyunda mürettebat arkadaşı veya sahtekar (üç ila dört kişi sahtekar olarak oynar) olan Dört ila On katılımcı vardır. Bir sahtekarlığın asıl amacı mürettebat arkadaşlarını yok etmektir.

Mürettebat arkadaşları görevlerini tamamlamaları için bir uzay gemisi inşa ederler. Takım arkadaşlarının asıl görevi sahtekarları bulup öldürmektir ve sonunda ekip arkadaşları kendilerine verilen tüm görevleri tamamlayarak ve sahtekarları oyundan çıkararak kazanır.

Aramızda Yaş Derecelendirmesi

Pan European Game Information’a (PEGI) göre, bu oyun, içinde öldürme ve incitme eylemleri olduğu için güçlü bir şiddet içeriyor. Yani, PEGI ona 16 puan veriyor, ancak daha sonra 7+ olarak değiştirildi.

Bu oyunun, olgun oldukları ve bunun sadece bir oyun ve animasyon aksiyonları olduğunu anladıkları için 15 yaş üstü çocuklar için uygun olduğunu söylediler. Kendileri için neyin tehlikeli olduğunu ve kaçınmaları gereken şeyleri bilirler.

Kovid 19 nedeniyle kilitlendiği günlerde aramızda çok popüler hale geldi. Çocuklar zamanlarının çoğunu oyun oynayarak geçiriyorlar. Aramızda bağımlısı oldular. Bu, en popüler üçüncü video oyunudur. Dahası, içindeki karikatürize bir karakter çocuklar tarafından çok sevilir.

Çocukların Oynaması İçin Aramızda Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Ebeveynler, kaba sohbetlerden kaçınmak için sohbet sansürünü açabilir, böylece sohbetler bir filtre haline gelir. Ayrıca, saldırgan ve küfürlü dilden otomatik olarak kaçınılır. Dahası, ebeveynler yine çocuklarından sadece arkadaşları ve aile üyeleriyle özel kodlarını paylaşarak özel oyun oynamalarını isteyebilirler.

LUDO STAR gibi özel bir oyun oynarsanız, birlikte oynadığınız bilinen üyeler vardır ve yabancılarla etkileşime girmenize gerek yoktur.

Yani, bu oyun arkadaşlarınızla ve ailenizle oynanırsa çok eğlencelidir. Ancak, yabancılarla veya rastgele biriyle oynarsanız, kaba bir dilden kaçınmak için oyun sırasında sohbetleri kontrol etmeli veya sansürü açık tutmalısınız.

Bu oyunda çok az şiddet var (silahla öldürmek, bıçakla bıçaklamak, kafayı sıkıştırmak gibi), ama hepimizin bildiği gibi, her şey animasyonla ilgili, bu yüzden büyük çocuklar için uygun.

Eh, tüm söyleyeceğimiz bu çocuklarınızın güvenliği Aramızda oynarken. Ancak günümüzde çevrimiçi oyunların çocuklara pek hoş gelmediğini söylemek akıllıca olacaktır. Şimdi çocuğunuzun nasıl olmasını ve takip etmesini istediğiniz size kalmış. Bunlardan itibaren benzeri görülmemiş zamanlar, her şey çevrimiçi hale geldi, böylece herkesi etkiye karşı savunmasız hale getirdi.

Şimdi, kontrol edin Oyun Kılavuzları, Windows Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone, ve Android Kılavuzları daha fazlasını bilmek için. Ancak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya adınız ve e-posta kimliğinizle yorum yapın. Ayrıca, kendimize abone olun Youtube kanalı oyun ve akıllı telefon ipuçları ve püf noktaları hakkında harika videolar izlemek için.