Çilek ve keçi peynirli ıspanak salatası

Çilek ve keçi peynirli ıspanak salatası tarifi

Salatalar, Noel ve yaz aylarında en sevilen yemeklerden biridir. Neden? Cevap çok basit: hazırlaması kolay, ucuz, sindirimi kolay ve çok lezzetli. Bu tarihler için bir alternatif! Tüm bu hususlar için RecetaGratis size taze, zarif ve çok lezzetli bir tarif getiriyor: ıspanak, çilek ve keçi peyniri salatası. Ferahlatıcı bir muamele!

Bu muhteşem salatada hepsi var: renk, büyüleyici bir tatlı ve ekşi tat, sütlü bir dokunuş ve bol miktarda tazelik. Ana yemeğin lezzetini artırmak ve akşam yemeğini unutulmaz bir deneyim haline getirmek için mükemmeldir. Bu tarihler için ideal bir seçenek ve…, tüm yıl boyunca!

4 kişi
30 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Çilek ve keçi peyniri ile ıspanak salatası yapmak için malzemeler:

Çilek ve Keçi Peynirli Ispanak Salatası nasıl yapılır:

1

Malzemeleri sipariş edin ve hazırlayın ve çalışma masasındaki mutfak eşyaları. Bunu yapmak için tüm sebze ve meyveleri yıkayın, çilekleri ince dilimler halinde dilimleyin, keçi peynirini parçalara ayırın, fındıkları doğrayın veya ikiye kesin ve kalan malzemeleri ölçün.

Çilek ve Keçi Peyniri ile Ispanak Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Zeytinyağını balzamik sirke ile karıştırın Çilek Ispanaklı Salata Sosunu yapmaya başlamak için. Daha sonra şeker, tarhun, soğan ve sarımsak tozu ile hardalı iyice karıştırarak ekleyin. Bu sefer sarımsak tozunu veya soğan tozunu alamadığım için doğal olarak kullandım. İstenilen sonucu elde etmek için bir sarımsağı ve küçük bir parça soğanı (1 tatlı kaşığına eşdeğer) çok ince kestim. Sonra bir havan kullanarak onları ezerek pansumana ekledim.

Çilek ve Keçi Peyniri ile Ispanak Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Yavaşça karıştırın ıspanak, çilek, ceviz ve keçi peyniri geniş bir kapta. Sosunu taze salatanın üzerine dökün.

Çilek ve Keçi Peyniri ile Ispanak Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Liste! Ekşi ve tatlı notalar, sütlü bir dokunuş ve tatlı ve ekşi bir sosun kusursuz damgası ile gösterişli, kokulu, taze bir salata. Şüphesiz bu çilekli ve keçi peynirli ıspanak salatası Portakal ve limonla marine edilmiş ızgara tavuk gibi ana yemekler veya sebzeli seitan köri gibi vejetaryen seçenekler veya başlangıç ​​olarak eşlik etmek idealdir. Bu zarif ve zarif salatayı tatmak ister misiniz? Cesaretiniz varsa, lütfen bana deneyiminizden bahsedin.

Çilek ve Keçi Peyniri ile Ispanak Salatası Tarifi - 4. Adım

Tarifini beğendiyseniz Çilek ve keçi peynirli ıspanak salatasıTatlı ve Ekşi Salata Tarifleri kategorimize girmenizi öneririz.