Bu yüzden bulaşıkları yıkarken daima lastik eldiven giymelisiniz.

Her şey alışık olduğunuz şeyle ilgili, gerçekten. Ebeveyninizin bulaşıkları yıkarken her zaman lastik eldiven taktığını gördüyseniz, muhtemelen bu alışkanlığı da benimsemişsinizdir. Bulaşıkları çıplak elle yapmaya alışkınsanız, muhtemelen onları giymeyi bile düşünmemişsinizdir. Yine de giyerseniz daha iyi olacağını söylemek için buradayız ve işte nedeni!

Bu lastik eldivenler gerçekten işe yarıyor!

1. Kavrama

Su, sabun ve pürüzsüz malzemeler harika bir kombinasyon değildir. Bu yüzden düzenli olarak bardak ve tabakların yanlışlıkla parmaklarımızdan kaymasına izin veriyoruz. Genellikle hiçbir şey ters gitmez çünkü sadece ılık suya geri dönerler, ancak bazen şansımız kalmaz ve sonunda kırıklarla dolu bir bulaşık kabı elde ederiz. Lastik eldiven giyerek bunun olmasını kısmen önleyebilirsiniz. Bunlar, daha fazla tutuşa sahip olmanızı sağlayacaktır. Ve yine de bir şey düşürürseniz, elleriniz keskin kenarlardan korunur.

2. Cilt

Ilık su ve bulaşık sabunu cildiniz için pek iyi değildir. Ilık su ellerinizi kurutur ve yağ giderici bulaşık sabunu da yardımcı olmaz. Cildiniz gerçekten tahriş olmaya başlayabilir, özellikle zaten sık sık kuru cildiniz veya egzamanız varsa. Lastik eldiven giyerek, su kaybını ve tahrişi önleyeceksiniz.

Lastik eldivenlerin diğer faydalarını okumak için bir sonraki sayfaya gidin!

Sayfa 1/2