Bu ‘düşük karbonhidratlı yiyecekler’ gerçekten karbonhidrat bakımından o kadar düşük değil!

Düşük karbonhidratlı bir hafta geçirmek istediğimizde, her zaman diyetimizden ekmek keseriz. Bir sandviçte ne kadar karbonhidrat bulabileceğiniz oldukça iyi bilinmesine rağmen, karbonhidrat açısından zengin yiyecekler de var, ancak insanlar bunu bilmeden. Neyse ki, çok fazla ‘gizli’ karbonhidrat içeren birkaç yiyeceğin bir listesini hazırladık.

  • Meyve suları: Bir bardak portakal suyu 30 gram karbonhidrat içerebilir. Ayrıca, çoğu meyve suyu hızlı karbonhidrat içerir ve bu da çok daha erken aç hissetmenize neden olur.
  • Kuru üzüm: Bu kuru üzümler çok sağlıklı olmasına rağmen (çok sayıda iyi vitamin içerirler ve antioksidanlarla doludurlar), aynı zamanda bir kalori ve karbonhidrat kaynağıdır. 100 gram kuru üzümde 79 gram karbonhidrat bulacaksınız.
  • Kinoa: Kinoa, içerdiği lif ve protein miktarı nedeniyle ekmeğe iyi bir alternatiftir. Ama kinoa yapar fincan başına 39 gram karbonhidrat içerir.
  • Kokteyller: Elbette şunları da yapabilirsiniz İçmek karbonhidrat. Çoğu insan kokteyllerin kalorinin tam olarak düşük olmadığını biliyor, ancak karbonhidrat bakımından da zengin olduklarını biliyor muydunuz? Kokteyller, cam başına 16 ila 39 gram karbonhidrat içerir!
  • Glutensiz ürünler: İnsanlar genellikle düşük karbonhidratlı glütensiz gıdaları karıştırırlar, ancak bu kesinlikle doğru değildir. Glutensiz makarnalar, ekmek ve kahvaltılık gevrekler, ürünler kadar karbonhidrat içerebilir. yapmak glüten içerir. İnsanların düşündüğü kadar düşük karbonhidrat değiller.

Daha fazlasını okuyun: Kilo verdiğinizde daha iyi olan; ekmek mi kraker mi?

Bu makaleyi sonrası için kaydetmek ister misiniz? Pinterest’e sabitleyin!

Kaynak: Good Housekeeping | Resim: pxhere