Google Meet

Bilgisayar ve Akıllı Telefonda Google Meet’te İsim ve Resim Nasıl Değiştirilir

Google Meet, Google’ın sunduğu hareket halindeyken görüntülü konferans uygulamasıdır. Birçok ülkede kilitlendiğinden bu yana, birçok işletme ve şirket, video konferans için Google Meet’i kullanıyor. Birçok okul, Google Meet’i çevrimiçi sınıflar ve çevrimiçi toplantılar için de kullanır.

Ancak, bu tür senaryolarda profesyonel olarak kalabilmek için, Google hesap adınızın okul kimliğiniz veya İş Kimliğinizle eşleşmesi gerekir. Birçoğumuz hala “Naught-akash556” veya “drangonslayer69” gibi eski kullanıcı adlarını kullanıyoruz. Google’da aynı kullanıcı adlarını kullanırsanız, sınıflarla veya görüntülü toplantılarla tanışırsanız, o zaman kesinlikle bazı sorunlar yaşarsınız.

Bu nedenle, profesyonel kalmak ve aptal isimlerden veya profil resimlerinden utanmamak için Google’daki isimleri ve resimleri PC ve akıllı telefonlarda değiştirmek çok önemlidir. Google Meet’te adı ve resmi değiştirmek kolaydır, Google hesabı ayrıntılarınızı değiştirmeniz gerekir ve Google Meet hesabınızda da görünecektir.

Google Meet

PC’de Google Meet’te isim ve resim nasıl değiştirilir

Aşama 1:- Bir Web Tarayıcısı açın, Gezin https://meet.google.com/ ve ardından istenirse hesabınıza giriş yapın. Google Meet Ana sayfanıza ulaşacaksınız.

Adım 2:- Üst ekranın sağ ikinci köşesindeki Google uygulaması simgenizi tıklayın. Tüm google uygulamaları görünür.

Aşama 3:- Hesap simgenize tıklayın ve ardından Google hesap ayarı görünür.

4. Adım: – Üst ekranın sol ikinci sütunundaki ‘Kişisel Bilgiler’ simgesini tıklayın. İsim, profil ve diğer detaylar belirir.

4. Adım: – Adınıza tıklayın ve bundan sonra adınızı düzenleyin. Bu ekranda ‘Kaydet’e dokunun.

Adım 5:- Artık ‘Kişisel Bilgiler’e geri dönebilir ve profil fotoğrafınızı tıklayıp web fotoğrafları üzerinde fotoğrafınızı seçebilir ve fotoğrafınızı seçip profilinizi yükleyebilirsiniz. Profil resmini yükledikten sonra, ana ekrana gidebilir ve profilin başarıyla değiştirileceğini (yeşil bir kare içinde vurgulanır) görebilirsiniz, böylece Öğretmeninizin veya Eğitmeninizin sizi tanıması kolay olacaktır.

Web tarayıcısında açtığımız Google Meet uygulamasında da profil resminizi ve adınızı değiştirmek için izleyebileceğiniz işlem budur.

Akıllı Telefonda Google Meet’te isim ve resim nasıl değiştirilir

Aşama 1:- Android cihazınızda Google Meet mobil uygulamasını başlatın. Şimdi Google Meet ana ekranınıza gideceksiniz.

Adım 2:- Ekranın sol üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun. Bir Gmail hesabı belirir.

Aşama 3:- Açılır menüye dokunun ve telefonunuzda birden fazla hesabınız varsa, orada görünecektir. İsmini değiştirmek istediğiniz hesabı seçmelisiniz. Google hesabınızı yönetin görünür.

4. Adım: – Google Hesabınızı Yönetmek için dokunun. Google hesap ayarınız görünür.

Adım 5:- Kişisel Bilgi seçeneğine dokunun. Bir İsim Profili ve diğer detaylar belirir.

6. Adım: – İsminize dokunun ve bundan sonra isminizi düzenleyin. Bu ekranda ‘Kaydet’e dokunun.

7. Adım: – Şimdi, ‘Kişisel Bilgiler’e geri dönebilir ve profil fotoğrafınıza dokunabilir ve galeriden bir fotoğraf üzerinde fotoğrafınızı seçebilir ve fotoğrafınızı seçebilirsiniz.

Profil resmini yükledikten sonra, ana ekrana gidebilir ve profilin başarıyla değiştirileceğini (yeşil bir kare içinde vurgulanır) görebilirsiniz, böylece Öğretmeninizin veya Eğitmeninizin sizi tanıması kolay olacaktır.

Sonuç

Google hesap yöneticisi sayesinde Google Meet’te adınızı ve profil resminizi değiştirmek hiç olmadığı kadar kolay. Ancak, herhangi bir şüpheli etkinlik tespit edilmesi durumunda Google hesabımızı kısıtlayabileceğinden, adları çok sık değiştirmekten kaçınmalısınız.

Çoğu durumda, hesap adınız ve profil resminizdeki değişiklikler anında gerçekleşir. Ancak, Google Meet dahil diğer birçok platformda görünmesi 24-48 saat sürebilir. Yani güncellenmiş adınız görünmüyorsa, panik yapmayın. Biraz bekleyin ve sonunda ortaya çıkacaktır.