Bej Gibi Nötr Renkler Çok Sıkıcı mı?

Siyah her yılın en şık rengi olmasına rağmen, evinizi piyasaya sürerken oluşturucu bej, gri ve boz kahverengi gibi nötr renkleri kullanmak geleneksel bir bilgeliktir. Bununla birlikte, bazı insanlar (ben dahil) satış faktörleri dışında bu renkleri gerçekten seviyor. Bu nötr renk paletlerinin kötü bir ün kazandığına inanıyoruz. Yapıcı bej gerçekten sıkıcı mı? Ve gri gerçekten çok mu kasvetli? Emlakçılar, evinizi piyasaya sürerken bu renk seçimleri hakkında gerçekten ne düşünüyor?

Aşağıda, bir avuç uzmanın tavsiyesiyle birlikte nötr renklerle ilgili fikrinizi değiştirebilecek bu renk paleti örnekleri bulunmaktadır.bej renkler , kum beyazı , bej boya rengi , kum beji rengi , polisan bej renkleri , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , filli boya beji pembe rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji , kum beji rengi marshall , ev boya renkleri kum beji , bej pembe filli boya , keten beji boya rengi , kum rengi boya , filli boya sahra beji rengi , kum beji dyo , fawori boya kum beji , kum beji boya rengi , sahra beji polisan , filli boya bej pembe , kum beji polisan,

Bugünün bej sıkıcı değil

Oluşturucu Bej - arka plan

Nötr bir arka plan, net beyaz tonların öne çıkmasını sağlar. Resim: Svet_Feo / Shutterstock

Belki de oluşturucu bej ile ilgili sorun geçmişin renk seçimleriyle ilgilidir. Raleigh, NC’deki Form & Function’ın baş tasarımcısı Carole Marcotte’ye göre, “Bugünün daha boz kahverengi bazlı bejleri harika bir sıcaklık kalitesine sahip ancak sarımsı bir alçıya sahip değil.” “Örneğin, Sherwin Williams’tan WhiteTail hemen hemen her şey için sıcak bir zemin sağlıyor ve kesinlikle sıkıcı değil,” diyor.Builder Bej: Renk rekabet etmiyor

Bu açık renkler manzara ile rekabet etmiyor. Resim: Erik Isakson / Getty Images

Ayrıca Benjamin Moore’un Maritime White’ı, özellikle fuayede. “Bej benzeri, ancak hoş bir yansıtma kalitesine sahip ve sanat eserinin ve diğer öğelerin öne çıkmasını sağlıyor.”

Her zamanki yapımcı bejine başka bir alternatif olarak Marcotte, Sherwin Williams’ın Creamy’i de sevdiğini söylüyor. Daha etli bir beyazdır. “Yine, bej kadar sıcaklığa sahip, ancak kesinlikle farklı bir alçıya sahip ve güçlü ışıkta, eti veya potansiyel şeftaliliği eşleştiriyor.”

Evin piyasadayken

Oluşturucu bej - sofistike renk

Bu sofistike renk şeması kesinlikle alıcılara hitap edecek. Resim: Esin tellioğlu / Shutterstock

Peki, inşaatçı bej atasözü evinizi satarken hala geçerli mi? Santa Monica, CA’daki Engel & Völkers’in baş komisyoncusu ve lisanslı ortağı Sandra Miller, “Bej, piyasada bulunan bir evin çoğu odası için kesinlikle iyi bir renk seçimi – kişisel olarak beyazı tercih etsem de,” diyor.

“Seçtiğiniz nötr renk tonu ne olursa olsun, ince duvarlara sahip olmanın daha hızlı bir satış sağlamada etkili olabileceğini keşfettim” diyor. Ancak Miller, herhangi bir anda hangi renk paletlerinin şık olduğunu bilmenin önemli olduğunu söylüyor. Miller, “Şu anda, bu modaya uygun renkler grinin her tonunu ve yosunlu açık yeşil veya maviyi içeriyor” diye açıklıyor. “İnce renkler, potansiyel ev alıcılarının bir eve duygusal düzeyde bağlanmasına yardımcı olarak daha hızlı bir satış sağlar.”

Bej veya gri bir amaca hizmet edebilir

Oluşturucu bej sıcak ve davetkar

Bu zarif oda sıcak ve davetkardır. Resim: fototropik / Getty Images

John Manning’e göre, yönetici komisyoncu RE / MAX Pazarda Seattle, WA’da, yapıcı bej ve benzeri renkleri sevseniz de onlardan nefret ediyor olsanız da, bunların bir nedeni var. Manning, “Bu renkler, potansiyel alıcıların kendi mobilyalarını, tasarımlarını ve renk şemalarını tasarlamalarına olanak tanıyan nötr bir arka plan oluşturuyor” diyor.Gri ve beyaz

Nötr renkler bu yemek odasının resmiyetine katkıda bulunur. Resim: dit26978 / Getty Image

“Renk tercihleri ​​son derece bireyseldir – bir alıcı tek renkli gri hakkında güçlü bir şekilde hissedebilirken, diğeri gökkuşağının her mücevher tonunu kullanmayı planlıyor.” Manning, bir ev sahibine şunu tavsiye etmeyeceğini söylüyor: boya bir avantaj elde etmek için ev bejleri – ve eğer yaparsanız, daha az kat kullanarak kalın renkleri nasıl boyayacağınızı öğrenin. “Ancak, seçeneğiniz varsa, Tut bej ve parlak ve ilginç sahnelerle evin en iyi özelliklerini süslüyor ”diye tavsiye ediyor.Renk yatıştırıcı

Başka bir zarif renk paleti. Resim: dit26978 / Getty Images

Bu duygu, Boise, ID’de RE / MAX Yöneticileri ile bir emlakçı olan Rick Gehrke tarafından da yineleniyor. “Bence daha geniş bir alıcı yelpazesine hitap ettiği için, çoğunlukla oluşturucu bejin tercih edilecek yol olduğunu düşünüyorum.”

Ancak, eğilimlerin değişebileceğini fark ediyor. “Baby boomers hala sessiz renklere çok ilgi duyuyor ve bej gerçekten de gitmenin güvenli yolu.” Bununla birlikte, Gehrke, Y kuşağının parlak renklerle ifade duvarlarını sevme eğiliminde olduğunu söylüyor. Konum da bir fark yaratabilir. “Bir banliyö bölgesinde bej tavsiye ederim, ancak yaklaşan ve kentsel bir ortamdaysanız, bir renk patlaması satış noktası olabilir.”

Renk vurguları eklemek evinizin satış yapmasına yardımcı olabilir

Oluşturucu Bej koyu ahşap

Koyu renkli ahşap unsurlar bu açık boya renklerini tamamlar. Resim: David Henderson85 / Shutterstock

Bazı emlakçılar, evdeki inşaatçı bej ve diğer nötr renklerden uzak bir eğilim fark ediyorlar. “Geçen bahar, her odanın farklı renkte olduğu bir listem vardı: oturma odası kıpkırmızı, mutfak siyah ve beyazdı ve dört yatak odası farklı renklerdeydi – altın, yeşil, kahverengi ve sarı Extreme Agent Realty’de bir Birmingham, AL emlakçı olan Angela Williams açıklıyor. Ev sahibine bu renkleri boyamasını önermek istediğini, ancak bu öneride bulunmaktan kaçındığını söylüyor. Williams, bu evin uzun süredir pazarladığı en sıcak liste olmasına şaşırdı.Builder Beige - veya canlı renkler

Bazı alıcılar daha canlı renkleri tercih ediyor. Resim: Alexey Kashin / Shutterstock

“Haftada en az on randevu ayarladık ve kapı menteşelerini değiştirmemiz gerektiğini düşündüm” diye şaka yapıyor. Nihai alıcı renk düzenini sevdi ve değiştirmeyi düşünmediğini söyledi. Williams, “Her gün yeni bir şey öğreniyoruz” diyor. “Trendler bugünlerde çok daha akıcı ve çeşitli ve kişiliğinizin öne çıkmasına izin vermenin sorun olmayacağına inanıyorum çünkü muhtemelen dışarıda aynı tadı paylaşan bir alıcı var.”

RE / MAX Northwest’in kurucusu ve CEO’su Matt Van Winkle teorisini paylaşıyor. Açıkça bej yapının sıkıcı olduğunu ilan ediyor. “Tüketiciler sıkıcı şeyler istemiyor” diyor. “Şimdi bu çok cesur olmak anlamına gelmiyor, ancak bazı iyi seçilmiş, profesyonelce seçilmiş renkler evi daha çekici hale getirmek için uzun bir yol kat edecek.”

bej renkler , kum beyazı , bej boya rengi , kum beji rengi , polisan bej renkleri , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , filli boya beji pembe rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji , kum beji rengi marshall , ev boya renkleri kum beji , bej pembe filli boya , keten beji boya rengi , kum rengi boya , filli boya sahra beji rengi , kum beji dyo , fawori boya kum beji , kum beji boya rengi , sahra beji polisan , filli boya bej pembe , kum beji polisan,

Havenly Logosu

Bir cevap yazın