Avokado ve Portakal Salatası

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi

Kolay, sağlıklı ve eksiksiz tarifler arıyorsanız, avokado ve portakal salatası ihtiyacın olan şey. Bu yemeğin yapımı çok hızlıdır ve bu malzemeleri, kinoa, mandalina, çeri domates ve yeşil yaprakları kullanacağımız için besleyici maddelerle dolu bir yemeğin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Hepsinin toplamı bize mükemmel bir vitamin, mineral, lif, karbonhidrat ve hatta protein kokteyli sunar.

Salatayı tamamlamak için portakallı salata yapacağız, ancak bu tamamen isteğe bağlıdır ve başka bir salata sosu veya basitçe zeytinyağı ile değiştirilebilir. Ücretsiz Tariflerde kalın ve bizimle keşfedin avokado ve portakal salatası nasıl yapılır, Bayılacaksınız!

2 kişi
10 dk.
Gelen
Çok düşük zorluk

Avokado ve portakal salatası yapmak için malzemeler:

Avokado ve Portakal Salatası nasıl yapılır:

1

Kinoayı pişir kaynar su ve bir tutam tuz ile bir tencerede. Doğru elde etmek için 20 dakika kısık ateşte, tercihen tencerenin üstü kapalı olarak pişirin. Bittiğinde süzün, soğuk su altına geçirin ve bir kenara koyun.

Hile: pişirmeden önce kinoa tanelerini yıkamayı unutmayın.

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Avokadoları soyun ve kesin dilimlenmiş. Avokado ve portakal salatası hazırlamaya devam ederken kızarmalarını önlemek için birkaç damla limon suyu damlatın veya dilimleri çiğ soğan parçalarının üzerine koyun. Tüm özelliklerinden yararlanmak ve lezzetli lezzetinin tadını çıkarmak için kaliteli avokado satın almak önemlidir. Bu anlamda, Hass avokado çeşidi en iyilerden biridir.

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Portakalı soyun ve kesin beğeninize. Bunu yapmak için, size bir portakalı soymanın farklı yollarını gösterdiğimiz bu videoyu kaçırmayın. Öte yandan mandalinayı soyun ve dilimlere ayırın.

4

Çeri domatesleri ikiye bölün ve kabak ince dilimler halinde. Dilerseniz elma, ton balığı, morina veya karidesli avokado ve portakal salatası yapabilirsiniz. Gerçek şu ki olasılıklar sonsuzdur.

Hile: daha çok çeri domates kullanabilirsiniz.

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi - 4. Adım

5

Avokado ve portakal salatasını baharatlamak için bir portakal hardal sosu. Portakal suyunu yarım limon suyu ve diğer malzemelerle karıştırın. Bu salataya yakışan diğer seçenekler ise yoğurt sosu ve pesto sos.

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi - Adım 5

6

Tüm malzemeleri bir salata kasesinde veya büyük bir kapta karıştırın ve her misafirin istediği miktarı ekleyebilmesi için salatayı ayrı ayrı servis edin. Bu kadar kolay avokado ve portakal salatası tarifi! İsteğinize göre değiştirebileceğinizi ve daha fazla malzeme ekleyebileceğinizi unutmayın.

Avokado ve Portakal Salatası Tarifi - 6. Adım

7

Avokado, sonsuz sayıda yemek hazırlamamıza izin veren çok yönlü bir meyvedir. Kaliteli avokado satın alın ve bu videoda onlarla neler yapabileceğinizi keşfedin.

Avokado ve portakal salatasına neyin eşlik edeceği ile

Avokado ve portakal salatanıza sebzeli burgerlerin yanı sıra ızgara et veya balık da eşlik edebilirsiniz. Şu seçenekleri öneriyoruz: