How to Force Close Any Apps on Apple Watch

Apple Watch’un Garanti Kapsamında Olup Olmadığını Kontrol Etme

Herhangi bir elektrikli ürün zamanla hasar görebilir. Bir marka tarafından ürün ne kadar iyi üretilir ve montajı yapılırsa yapılsın. Ve Apple Watch bir istisna değildir. Apple saatleri pahalıdır ve satış sonrası hizmetleri de ucuz değildir. Apple ürünlerinin satış sonrası hizmetlerinin hiçbiri uygun değildir ve Apple’ın Applecare ve Applecare + kullanmasının nedeni budur. Apple saatiniz bu hizmetlerden herhangi birinin kapsamındaysa ücretsiz onarım için hak kazanırsınız.

Evet, bu ücretsiz onarımların koşulları ve ayrıca bir son tarih veya son kullanma tarihi de vardır. Dolayısıyla, bir Apple saatiniz varsa ve nispeten yeniyse, cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu yapmanın iki yolu var. Apple Store uygulamasını kullanarak doğrudan iPhone’unuzdan kontrol edebilir veya herhangi bir Web tarayıcısını kullanarak herhangi bir cihazdan Apple’ın web sitesine gidebilirsiniz ve cevabınızı alırsınız. Bu kılavuzda, bu iki yönteme de bir göz atacağız.

Apple Watch'ta Herhangi Bir Uygulamayı Kapatmaya Zorlama

Apple Destek Uygulamasını Kullanarak Apple Watch Garantisini Kontrol Edin:

Apple destek uygulaması, Apple’ın size tüm Apple aygıtlarınız hakkında her türlü bilgiyi veren kendi uygulamasıdır. Kullanıcının sahip olduğu her Apple cihazına bağlı olan kullanıcının Apple Kimliğini kullanarak bu bilgileri takip eder. Bu bilgi parçasında, tüm bu cihazların garantisiyle ilgili bilgileri de bulabiliriz.

  • Öncelikle Apple destek uygulamasını App Store’dan indirin.
  • Keşfet ekranını açın ve ardından üstte gördüğünüz Hesap simgesine dokunun.
  • Şimdi Hesap menüsünde “Kapsamı Kontrol Et” seçeneğini bulacaksınız. Üzerine dokunun ve o Apple Kimliği ile ilişkili tüm Apple ürünlerinin bir listesini göreceksiniz. Burada Apple saatinizi de göreceksiniz.
  • Ardından o saate dokunduğunuzda, saatinizin garantisiyle ilgili tüm bilgileri seri numarasıyla birlikte göreceksiniz. Garantinizin sona erme tarihini saatin üzerinde göreceksiniz.

Web Tarayıcısını Kullanarak Apple Watch Garantisini Kontrol Edin:

Şimdi, bu işlem Apple saatinizin seri numarasını bilmenizi gerektirir. Seri numarasını hızlı bir şekilde bulmak için iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın ve ardından Genel> Hakkında’ya gidin. Burada Apple saatinizin seri numarasını göreceksiniz.

  • Tercih ettiğiniz herhangi bir cihazda bir web tarayıcısı açın ve ardından checkcoverage.apple.com sitesine gidin.
  • Burada seri numarası isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Apple Watch’unuzun seri numarasını bu kutuya girin ve ayrıca aşağıdaki kutuya captcha kodunu girin.

Apple Watch'un Garanti Kapsamında Olup Olmadığını Kontrol Etme

  • Şimdi bir sonraki ekranda, girdiğiniz her şey doğruysa, telefonla teknik destek, onarım ve servis kapsamı, geçerli satın alma tarihi vb. İle ilgili cihazınızın garantisi hakkında bilgi göreceksiniz.

Artık Apple Watch’unuzun garantisini yalnızca birkaç adımda nasıl hızlı bir şekilde kontrol edeceğinizi biliyorsunuz. Bu kılavuzla garantinizi kontrol ederken herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıya yorum yapın, size ulaşacağız. Ayrıca, daha yararlı bilgiler için iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve çok daha fazlası hakkındaki diğer makalelerimize göz atmayı unutmayın.