Apple One nedir? Abonelik ücreti ne kadar?

Pixar’ın çoğunluk hissedarı olan Apple Inc.’in kurucusu ve başkanı Steven Paul tarafından kısa süre önce tanıtılan Apple One. Apple’ın CEO’su Tim Cook Perşembe günü yaptığı açıklamada, Apple One aboneliğinin ABD Pasifik saatine göre Cuma günü başlayacağını duyurdu.

Apple One aboneliği ile, kullanıcıların sıklıkla kullandıkları bireysel hizmet için para harcaması gerekmez. Peki Apple One nedir ve aboneliğin maliyeti nedir? İlk ayı ücretsiz alırsınız ve ardından yararlanacağınız hizmetlerin sayısına göre karar verebilirsiniz.

Apple One nedir? Abonelik ücreti ne kadar?

Apple One nedir?

Apple, Apple kullanıcılarına kullanışlı, aylık tek bir ödeme altında çeşitli hizmetler sağlayan yeni bir abonelik grubu olan Apple One ile hizmetlerine daha derin bir şekilde giriyor.

Son Apple etkinliğini kaçırdınız mı? Merak etmeyin. Apple’ın abonelik paketleri hakkında tam olarak ne dediğini size açıklamak için buradayız.

Apple, üç farklı katmana (Bireysel, Aile, Premier) sahip bir dizi paket abonelik planı olan Apple One için planlar çıkardı. Apple, seçtiğiniz programa bağlı olarak 6 adede kadar hizmet paketi sunar: TV +, Müzik, News +, iCloud, Arcade ve Fitness +. 2020’nin sonlarında, bu hizmet dünya çapında tüm Apple cihazlarında (Apple Watch, MacBook, iPad, Apple TV, iPhone) kullanılabilecek.

İlk başta, aboneliği almanıza gerek yok. Apple size Apple One hizmetlerinde 30 gün boyunca ücretsiz deneme sunuyor. Ücretsiz denemeye kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin: –

Apple cihazınızın ayarlarına gidin. Ana ayarlar menüsünün üst kısmında Apple Kimliğinizi tıklayın.

Aboneliğe gidin. Şimdi en üstte Apple One’ı Edinme seçeneğini göreceksiniz. Şimdi dene’ye tıklayın.

Sonraki sayfada, üç farklı abonelik seçeneğini göreceksiniz. Her abonelik katmanı, bir aylık ücretsiz deneme ile birlikte gelir.

Apple One nedir? Abonelik ücreti ne kadar?

Deneme süresinin bitiminden sonra, bu grup setinin buna değmediğini düşünüyorsanız, aynı işlemi izleyerek istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Apple şu anda Apple One aboneliklerinin yeni satın alımlarında% 3’e kadar para iadesi sunduğundan, Apple Card kullanıcıları ekstra avantajlardan yararlanabilir.

Apple One Aboneliğinin Avantajları

Apple One, Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, Apple News +, iCloud Storage, Fitness + içeren bir aboneliktir.

 • Apple Müzik: – 700 milyondan fazla şarkıya erişmenizi sağlar ve iOS dışındaki cihazlar da dahil olmak üzere tüm dünyada yayın yapan canlı bir radyo seçeneğine sahiptir.
 • Fitness +: – Apple’ın eklediği son hizmetlerden birkaçı. Aylık 9,99 ABD doları abonelik alarak Yoga, Bisiklete binme, Koşu vb. Gibi çeşitli egzersiz programlarına erişebilirsiniz.
 • Apple TV +: – Bunun yardımıyla, akış kutularınızda ve akıllı TV’lerde canlı bir akışı izlemek için erişim elde edebilirsiniz. Daha çok Apple orijinalleri olarak bilinen apple tarafından oluşturulan TV şovlarını ve filmleri izlediğinizde tamamen reklamsız bir hizmettir.
 • Apple Arcade: – Kullanıcı, tamamen reklamsız bir deneyimle sağlıklı bir oyun ortamı elde eder. Apple Arcade, iPad’ler, Mac’ler, iPhone ve Apple TV cihazları için 100’den fazla oyun içerir.
 • iCloud Saklama Alanı: – Her Apple cihazında yerleşik olarak bulunan en güvenilir ve güvenli Bulut hizmeti. Apple, tüm iPhone kullanıcılarına ücretsiz olarak 5 GB iCloud saklama alanı veriyor.
 • Apple News +: – Bu sayede kullanıcılar, Apple CarPlay desteği de dahil olmak üzere en sevdikleri dergilere, sesli kitap hikayelerine vb. Erişebilirler.

Apple One Aboneliğinin Maliyeti Ne Kadar?

Hizmet paketi üç ayrı katmana ulaşır ve ayrıca yeni kullanıcılar için büyük indirimler sağlar. Bana göre fiyatlandırma o kadar yüksek değil ve harcayacağınız her kuruşa değer.

Apple One nedir? Abonelik ücreti ne kadar?

 • Bireysel Abonelik: – Ayda yalnızca 14,95 ABD doları olan bu plan, size Apple Music, Apple TV +, 50 GB iCloud Storage ve Apple Arcade aboneliği sağlar.
 • Aile Aboneliği: – Bu planı alarak altı cihaza erişim sağlayacaksınız. İCloud dışındaki tüm hizmetler aynıdır. Bir aile aboneliğinde, ayda yalnızca 19,95 ABD doları karşılığında 200 GB iCloud Saklama Alanı elde edersiniz.
 • Premier Abonelik: – Premier abonelik için ayda 29,95 ABD doları ödediğinizde Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 2TB iCloud Storage, Apple News +, Apple Fitness + gibi hizmetler alacaksınız.

Sonuç

Bu hizmetlerin bireysel fiyatlandırmasını Apple One birleşik fiyatlandırmasıyla karşılaştırırsak, o zaman Bireysel pakette ayda 6 dolardan fazla tasarruf edeceğinizi, Aile paketi ise ayda 8 ABD doları tasarruf sunarken ve son premier planda Ayda 25 dolara kadar tasarruf edeceksiniz.

Katman Maliyet Hizmetler Paylaşım
Bireysel 14,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 50 GB iCloud saklama alanı Hayır
Aile 19,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 200 GB iCloud saklama alanı Evet, 5’e kadar
Premier 29,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 2 TB iCloud depolama alanı, Apple News +, Apple Fitness + (2020’nin sonlarında sunulacak) Evet, 5’e kadar

Birden fazla abonelik kullanan bir kişiyseniz, kesinlikle bu Apple One planı paranızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Aile planını seçerseniz, planı aile üyelerinizle de paylaşabilirsiniz.