Anlam öğrenmek

“Öğrenme” nedir?

Öğrenme terimi, öğrenmenin eylemi ve etkisi ve ayrıca bazı kalıcı davranışların uygulanması yoluyla edinme. Bu yüzden bu kelimenin anlamını anlamak için ne anlama geldiği konusunda net olmak gerekiyor. öğrenmek.

Öğrenme, öğrenim, egzersiz veya deneyim yoluyla bilgi edinmektir. Bu sadece bilgi edinme ile ilgili değildir, ayrıca öğrenme, özellikle akıl yürütme ve gözlemle birlikte gelirse, beceri veya yeteneklerin birleştirilmesine de izin verir.

Kuşkusuz öğrenme yeteneği, insan zihninin en önemli işlevlerinden biridir, ancak hayvanların da öğrenilmiş davranışlar geliştirebilecekleri açıktır.

Öğrenme, asimilasyon ve entelektüel uyum sürecini tamamlamak için uygun araçları keşfetmek veya yaratmaktır.. Her biri bu süreci optimize etmek için en uygun yolları bulmalıdır. Genellikle öğrenme, bir öğretim planı çerçevesinde gerçekleşir ve ikincisi bunun karşılığı olarak hareket eder. Bununla birlikte, birinin diğerini ima etmesi gerekmediğini belirtmekte fayda var.

Öğretim süreci Bireyi kendi kendine eğitimi için sorumluluk almaya hazırlar, Yeteneklere ve becerilere ek olarak tutum ve değerlere ek olarak geliştirirseniz elde edersiniz. Öte yandan öğrenme, konunun edinilen bilgileri birleştirir veya alır.

Öğrenme özellikleri

Öğrenme davranışta sürekli bir değişiklik gerektirir genellikle uyaranlar ve tepkiler arasındaki ilişkiden sonra ortaya çıkan ve motivasyonun baskın bir rol oynadığı bireyin. İkisi de pedagoji olarak Eğitimsel psikoloji ve nöropsikoloji bu ilginç sürecin nasıl gerçekleştiğini araştırmakla uğraşmış ve öğrenmeyi hem içsel, hem bilişsel düzeyde, hem dışsal hem de motor davranışsal olarak bir olayın sonucu olarak algılamaya yol açmıştır, burada bağlam gibi değişkenler, öğrenmeye yönelik motivasyon veya yatkınlık, sosyal etkileşimler ve ön bilgi.

Sıklıkla öğrenmenin, her bireyin zekası ve deneyimleri kadar çeşitli olduğu söylenir.

Hayvanlarda ve insanlarda çok sayıda deneysel çalışma, öğrenmenin nasıl çalıştığını ve nasıl öğrenmeyi öğrendiğinizi anlamaya çalışmak için tasarlanmıştır. Belirlenen dönemlerde yapılan ilerleme çağrılara neden olur öğrenme eğrileri.

Bunlar, tekrarın önemi, deneme yanılmanın değeri ve dinlenme dönemlerinin rolü, sonrasında ilerleme genellikle hızlanır. Bu teknikler ayrıca öğrenme ve koşullu refleksler arasındaki bağlantıyı da göstermiştir.

Prensky ve diğer araştırmacılar, hatanın öğrenmeye giden kapıyı açan anahtar olduğunu öne sürüyorlar, ancak olumlu geri bildirimin her zaman ödüllerle bağlantılı olarak gerekli olduğunu vurguluyorlar.

O oyun çocuğun öğrenme sürecinde son derece önemlidir. Oyun tabanlı öğrenme (oyun tabanlı öğrenme veya GBL), eğitim sürecini desteklemek amacıyla öğrenmeyi oyunlarla (özellikle bilgisayar oyunları ve işbirlikçi oyunlarla) birleştirir. Bu öğrenme yaklaşımı son zamanlarda iyi bir takip kazandı.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Öğrenmenin Anlamı”. Erişim: https://www.tiposde.org/escolares/1026-significado-de-aprendizaje/