Android Telefonda SIM Kart Algılanmayan Hatayı Düzeltin

Android akıllı telefonunuzla ara sıra bir veya iki sorunla karşılaşsanız da, hiçbiri SIM kart algılanmadı hata mesajı almaktan daha korkunç değildir. Benzer şekilde, bazı durumlarda, söz konusu mesajı bile alamayabilirsiniz, ancak yine de, taşıyıcı ağ sinyallerinin tümü karartılacaktır. Bu, doğrudan arama yapma veya alma yetersizliğiniz anlamına gelir.

Ve böyle bir durum ortaya çıktığında karşılaşabileceğiniz sorunlara ilişkin herhangi bir açıklamaya gerek yoktur. Neyse ki, çoğu zaman bu sorunu bir veya iki dakika içinde kolayca halledebilirsiniz. Bu kılavuzda, Android cihazınızda SIM kart algılanmadı hata sorununu gidermenize yardımcı olacak on farklı yöntemi listeleyeceğiz. Takip etmek.

Android Telefonda SIM Kart Algılanmayan Hatayı Düzeltin

Android Telefonda SIM Kart Algılanmayan Hatayı Düzeltin

Başlangıç ​​olarak, bazı temel düzeltmelerle başlayacağız. Çoğu zaman, bu küçük ayarlamalar gerekli olan tek şeydir. Bunu akılda tutarak, kılavuza geçelim.

Düzeltme 1: Cihazınızı yeniden başlatın

cihazı yeniden başlat

Bu, ağla ilgili sorunların çoğunu çözebilen evrensel düzeltmelerden birine aittir. Güç menüsüne uzun basın ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin. Şimdi cihazınız yeniden başladığında, ağların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Düzeltme 2: SIM’i yeniden yerleştirin

Cihazınızın çarpması nedeniyle SIM’in yanlış yerleştirilmesi veya ikincisi konumundan biraz kaybolması da ağ sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, SIM kartı çıkarıp yeniden takın. SIM kart algılanmadı hata mesajını düzeltip düzeltmediğine bakın.

Düzeltme 3: Uçak modu

Uçak Modunda geçiş yapmayı ve tekrar kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu, tüm ağ ayarlarını yeniler ve sorununuzu da çözebilir. Çoğu OEM, Uçak Modu için hızlı geçiş ayarlarına sahiptir. Bu yüzden yukarıdan aşağı kaydırın ve Uçak Modu geçişine dokunun.

uçak modu sim kartı

Ardından birkaç saniye bekleyin ve yeniden etkinleştirin. Ancak, söz konusu seçenek orada değilse, Ayarlar> WiFi ve İnternet> Uçak Modu’na gidin. Açma / kapatma düğmesini açın ve ardından birkaç saniye devre dışı bırakın. SIM kart algılanmadı hata mesajının düzeltilip düzeltilmediğini kontrol edin.

Düzeltme 4: SIM Kartı yeniden etkinleştirin

sim kart geçişi

Ayrıca, sim kartı ayarlarını yenilemek için devre dışı bırakabilir ve ardından yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bu, ağ ayarlarının düzeltilmesi söz konusu olduğunda bazı durumlarda istenen sonuçları vermeyi başardı. Bu yüzden Ayarlar> WiFi ve İnternet> SIM ve Ağ> SIM Kart Adınıza dokunun> SIM Geçişini Devre Dışı Bırakın ve yeniden etkinleştirin. Hala yukarıda belirtilen hatayı alıyorsanız, deneyebileceğiniz diğer bazı düzeltmeleri burada bulabilirsiniz.

Düzeltme 5: SIM Ayarlarını Otomatik Olarak Değiştirin

Ayrıca, ağ söz konusu olduğunda mevcut en iyi ayarları seçeceği için otomatik rotayı almayı da düşünmelisiniz. Bu bağlamda, Ağ türünü ve Ağ Modunu Otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> WiFi ve İnternet> SIM ve Ağ> Tercih Edilen Ağ Türünü Otomatik olarak Ayarla seçeneğine gidin.

otomatik ağ

Aynı şekilde, SIM ve Ağ ayarları altında, SIM kartınızın adına dokunun ve Şebeke operatörleri bölümüne gidin. Şimdi Otomatik olarak seç geçişini etkinleştirin. Bu ayarların her ikisinin de SIM kart algılanmadı hata mesajını düzeltip düzeltemeyeceğine bakın.

Düzeltme 6: Güvenli Modda Önyükleme

Bazı durumlarda, üçüncü taraf bir uygulama da cihazınızın ağ ayarlarıyla çakışabilir. Kontrol etmenin en iyi yolu, cihazınızı Güvenli Modda başlatmaktır. Bunu yaptığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılacaktır.

güvenli mod sim kartı

Şimdi, Güvenli Modda sinyal alıyorsanız, yeni yüklenen uygulamaların bir listesini yapın ve ardından bu hatayla karşılaşın ve ardından başarı elde edene kadar tek tek kaldırın. Bununla birlikte, cihazınızı Güvenli Modda başlatmak için, güç menüsünü açın, Yeniden Başlat seçeneğine uzun basın ve ardından Yeniden Başlattan Güvenli moda açılır iletişim kutusundan Tamam’a dokunun.

Düzeltme 7: Güncellemeyi Kontrol Et

sistem güncellemesi

Bazı nadir durumlarda, bu ağ sorunları bir yazılım sorunundan da kaynaklanıyor olabilir. Bu bağlamda, OEM aynı şeyi öğrendikten sonra, bu sorunu düzeltecek bir OTA güncellemesi yayınlayabilir. Bu yüzden en iyi bahis, cihazınız için yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmektir. Bunun için Ayarlar> Sistem> Sistem Güncelleme’ye gidin. Bekleyen bir güncelleme bulursanız, hemen yükleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Düzeltme 8: Destek ekibiyle iletişime geçin

Diğer gelişmiş düzeltmelere geçmeden önce, operatörünüzün müşteri desteğine başvurmanız ve bölgenizde ağla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını sormanız önerilir. Olumlu yanıt verirlerse, tahmini düzeltme süresini sorun ve söz konusu süreyi bekleyin. Ancak, sonlarından herhangi bir sorun yoksa, SIM kart algılanmadı hata mesajını düzeltmek için aşağıdaki yöntemlerle devam edin.

Düzeltme 9: Ağ Ayarlarını Sıfırla

ağ sim kartını sıfırla

Ağ ayarlarını varsayılan durumuna sıfırlamak, bazı kullanıcılar için de başarı anlamına gelebilir. Kaydedilmiş tüm şifreleri ve diğer ilgili Ağ ayarlarını da sıfırlayacağını unutmayın. Bununla birlikte, ağı sıfırlamak için Ayarlar> Sistem> Sıfırlama Seçenekleri> WiFi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla’ya gidin> Altta bulunan Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Şimdi işlemin tamamlanmasını bekleyin ve bu yapıldıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Sorunun giderilip giderilmediğine bakın.

Düzeltme 10: Fabrika Sıfırlaması

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri Android cihazınızda SIM kart yok bir hata tespit edemediyse, son seçenek cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yapmak, cihazınızdaki tüm verileri silecektir. Bu nedenle, ilerlemeden önce, tam bir cihaz yedeği almanızı rica ederiz.

fabrika ayarlarına sıfırlama sim kartı

Yedeklemeyi yaptıktan sonra, Ayarlar> Sistem> Sıfırlama Seçenekleri> Tüm Verileri Sil’e gidin (fabrika ayarlarına sıfırlama)> Yine Tüm verileri sil düğmesine dokunun. Sıfırlama daha sonra başlayacak ve biraz zaman alabilir. Tamamlanır tamamlanmaz cihazınızı yeniden başlatın ve bu, sorununuzu çözmüş olmalı.

Bu notta, SIM kart algılanmadı hata mesajının nasıl düzeltileceğine dair kılavuzu tamamladık. Bu sorunu gidermek için on farklı yöntem paylaştık. Bunun evrensel bir çözümü olmadığından, başarıya ulaşana kadar her birini denemeniz gerekecek. Yorumlarda bize hangi yöntemin sizin lehinize sonuç verdiğini bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.