carbonrom android 11

Android 11 tabanlı CarbonROM artık bu cihaz için yayında

Google kısa süre önce Android’in en son yinelemesini yayınladı. Android 11 olarak adlandırılan bu cihaz, Pixel serisi için zaten mevcut. Aynı şekilde OnePlus, amiral gemileri için açık betasına da başladı. Aynı doğrultuda, Realme ve Xiaomi gibi diğer OEM’ler de köşede. Ancak, bu bekleme süresi çok uzunsa, sırayı atlayabilir ve özel geliştirme pazarına geçebilirsiniz. Android 11 tabanlı popüler CarbonROM artık birçok Android cihazda kullanılabilir. Geliştiriciler her zaman Android’in açık kaynak ekosisteminin en büyük avantajlarından birini kullanır ve tonlarca mod, ince ayar ve özel ROM yayınlar.

Ancak tüm bunların daha geniş kitlelere sunulması genellikle biraz zaman aldı. Bununla birlikte, Google’ın Android 11’in kararlı yapısını yayınladıktan sadece birkaç gün sonra CarbonROM’un bazı cihazları için özel ROM’unu yayınlaması kesinlikle hoş bir hamle. Bu eğitimde, ROM için indirme bağlantılarının yanı sıra tüm yanıp sönme talimatlarını paylaşacağız. Ama önce, bu özel ROM’un kayda değer özelliklerinden bazılarına göz atalım. Bundan sonra, en son Android 11’in kitleler için neler depoladığına da bir göz atacağız. Takip etmek.

carbonrom android 11

CarbonROM nedir

Özel ROM alanındaki en popüler oyuncular arasında, CarbonROM’un teknoloji meraklılarına sunacağı çok şey var. Android Açık Kaynak Projesi’ne dayanarak, bu ROM’a özel oldukça şık özelliklere sahip özel bir Karbon Fiber bölümüne sahiptir. Bunlar, Sistem, Durum çubuğu, Kilit Ekranı, Düğmeler, hareketler ve Gizlilik için özelleştirmeleri içerir. Tüm bu özellikler, genel işletim sistemine çok yönlülük ve özelleştirme katar.

carbonROM fiberler android 11

Ancak bir ROM’a dahil edilen pek çok özellik nedeniyle, ROM’un istikrarsız cephede olma riski her zaman vardır. Ancak, burada durum böyle değil. Geliştiriciler, ROM’un kararlılığının birinci önceliği arasında kaldığından emin oldular. Ve sözünü yerine getirmiş görünüyor. Bununla birlikte, Android 11 tabanlı CarbonROM’u denemekle ilgileniyorsanız, işte gerekli bilgiler.

Android 11: Yenilikler

En son Android yapısına oldukça fazla iyileştirme, optimizasyon ve yeni özellik eklenmiştir. Silikon Vadisi devleri, İnsanları, Mahremiyeti ve Kontrolü akılda tutarak çoğunlukla bu özellikleri bir araya getirdi. Bu notta, Android 11’in dikkat çekici özelliklerinden bazıları şunlardır:

Tek Seferlik İzinler

android 11 izni
Krediler: Google

Android’e yapılan en son güncelleme, yeni bir izin düzeyi ekledi – Yalnızca bu sefer. Android 10’da Google, Uygulamayı kullanırken’yi tanıttı, ancak bu, bundan bir adım iyileştirme. Tek seferlik bir oturum izin seti olarak kabul edilirse, herhangi bir uygulama için “Yalnızca bu seferlik” i seçerseniz, o zaman yalnızca ön planda çalışırken bu izne erişebilir. Uygulamayı kapatır kapatmaz izin iptal edilecektir. Uygulamayı bir sonraki açışınızda, tekrar bu izni vermeniz gerekecek.

Konuşma Bölümü

ayrı konuşma
Krediler: Google

Bildirim bölümü şüphesiz cihazınızın en dağınık ve dağınık bölümleri arasındadır. Çeşitli üçüncü taraf uygulamalardan gelen tonlarca uyarı ile, tüm önemli konuşma bildirimleriniz hiç olmadığı kadar sık ​​kaybolmuş olabilir. Ancak, Google aynı şeyi not etmiş ve Sohbetler için ayrı bir bölüm eklemiş görünüyor. Sonuç olarak, üç yeni bölüm eklendi: üç ayrı bölüm: Sohbetler, Uyarı ve Sessiz. Tüm mesajlarınız birinci bölüm altında kategorize edilecektir.

Sohbet Balonları

android 11 sohbet balonları
Krediler: Google

Şimdi kabarcıklar şeklinde küçük bir sohbet eki bulacaksınız. Bu baloncuklar, gönderenin ekran resmini tutar ve çeşitli mesajlaşma uygulamalarında desteklenir. Sadece o baloncuğa dokunun ve mesajlaşma ekranını genişletecektir. Görüşmeyi bitirdikten sonra, sadece o gönderenin baloncuğuna dokunun ve simge durumuna küçültülecektir. İstediğiniz zaman, balonu ekranınızın altına sürükleyerek de kapatabilirsiniz. Facebook Messenger’ın sunduklarına benzer.

Medya kontrolleri

yarım kontrol
Krediler: Google

Artık Media Player’ınız için ayrı bir bölüm var. Şimdi Hızlı Ayarlar geçişine kaydırıldı. Ses kaynağını değiştirebilir, oynatıcı adını, albümü, resmi ve diğer ilgili bilgileri doğrudan o bölümün kendisinden edinebilirsiniz. Bildirim panelini genişletilmiş durumuna getirdiğinizden emin olun.

Akıllı cihaz kontrolleri

android 11 cihaz kontrolü
Krediler: Google

Google ayrıca Power menüsüne bazı şık özellikler ekledi. Her zamanki Kapatma, Yeniden Başlatma veya Acil Durum numarasını çevirme seçeneğinin yanı sıra, artık Google Pay Kısayolu aracılığıyla sanal ödeme kartları da ekleyebilirsiniz. Hemen yanında, tüm akıllı ev kontrolleriniz olacak. Bu, akıllı cihazlarınızı doğrudan cihazınızın kendisinden kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Ekran kaydedicisi

Karanlık moddan sonra en çok istenen özellikler arasındaydı. İlki Android 10’da memnuniyetle karşılanırken, kullanıcılar ikincisi ile hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte, Google şimdi en son Android 11’e yerel bir ekran kaydedici ekledi. Diğer üçüncü taraf uygulamaları kadar özellik açısından zengin olmasa da, tüm temel ancak önemli seçenekleri barındırıyor. Örneğin, dokunuşlarınızı, sesi vb. Kaydedip kaydetmemeye karar verebilirsiniz. Ayrıca, haftanın herhangi bir günü üçüncü taraf kayıt uygulamalarına göre Gizlilik konusunda daha fazla puan alacaktır.

Diğer özellikler

Diğer bazı önemli özellikler arasında, favori uygulamalarınızı Paylaşım Sayfasına sabitleme, karanlık mod planlaması ve Son menünün uygulama genel bakışından metin kopyalama yeteneği bulunur.

Bunlar, en son Android sürümünde hoşunuza gidecek özelliklerden bazılarıydı. Bununla birlikte, karın dikkatimizi Android 11 tabanlı CarbonROM’a çevirmesine izin verin. Desteklenen tüm cihazlar ve ardından kurulum talimatları.

Android 11 tabanlı CarbonROM: Desteklenen Cihazların ve İndirmelerin Listesi

Şu an itibariyle, en son Android 11’i temel alan CarbonROM, OnePlus 7, 7T Pro, 7T Pro 5G McLaren ve Redmi Note 4 için mevcuttur. Aşağıda, indirme bağlantıları ve ilgili ROM bilgileri verilmiştir:

OnePlus 7

 • Kod adı: guacamoleb
 • Sürüm: CARBON-CR-8.0
 • Android: 11
 • Tür: Kurtarma
 • İndirme: {link

OnePlus 7T Pro

 • Kod adı: sosisli sandviç
 • Sürüm: CARBON-CR-8.0
 • Android: 11
 • Tür: Kurtarma
 • İndirme: {link

OnePlus 7T Pro 5G McLaren

 • Kod adı: hotdogg
 • Sürüm: CARBON-CR-8.0
 • Android: 11
 • Tür: Kurtarma
 • İndirme: {link

Xiaomi Redmi Not 4

 • Kod adı: mido
 • Sürüm: CARBON-CR-8.0
 • Android: 11
 • Tür: Kurtarma
 • İndirme: {link

Artık Android 11 tabanlı CarbonROM’u indirdiğinize göre, aşağıdaki kurulum talimatlarına bakın ve yanıp sönen kısımla başlayın.

Uyarı

Bu prosedüre başlamadan önce, cihaz depolama alanınızın ve cihazınızda depolanan tüm dosyalarınızın bir yedeğini almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca, kalıcı hasarlardan kaçınmak veya cihazınızı kirletmek için bu yazıda belirtilen adımları çok dikkatli bir şekilde takip etmeniz önerilir. Herhangi bir şey ters giderse yazar veya GetDroidTips bundan sorumlu değildir.

Herhangi Bir Akıllı Telefona Carbon ROM Nasıl Kurulur

Başlangıç ​​olarak, cihazınızın uygun olması gereken birkaç gereksinim vardır. Lütfen kurulum adımlarına geçmeden önce bunların üzerinden geçin.

Önkoşullar

 • İlk olarak, tam bir cihaz yedeklemesi oluşturun. Bunun nedeni, cihazınızdaki tüm verileri silecek olan veri bölümünü silmemiz gerekecek.
 • Bilgisayarınızın cihazı ADB Modunda tanıması için cihazınızda USB Hata Ayıklamayı da etkinleştirmelisiniz. Bunun için Ayarlar> Telefon Hakkında> Yapı Numarasına 7 kez dokunun> Ayarlar> Sistem> Gelişmiş> Geliştirici Seçenekleri> USB Hata Ayıklamayı Etkinleştir’e geri dönün.
  USB hata ayıklama
 • Ardından, cihazınızın önyükleyicisinin de kilidinin açılması gerekiyor. Durum bu değilse, bu OEM’ler için belirlenen ayrıntılı talimatlarımıza bakın:
 • Ayrıca, TWRP Recovery’nin kurulu olması da gerekecektir. Bu, Android 11 tabanlı CarbonROM’u flaş etmek için gerekli olacaktır. Bu nedenle, yüklediyseniz, iyi ve iyi, aksi takdirde, herhangi bir Android Telefonda TWRP Kurtarma Nasıl Flash Yapılır konusundaki kılavuzumuza bakın. Ayrıca Redmi Note 4’e TWRP’yi kurma konusunda ayrı bir kılavuzumuz var, bunu da kontrol edebilirsiniz.
 • Ardından, Android SDK Platform Araçlarını PC’nize indirip yükleyin. Bu, gerekli ADB ve Fastboot ikili dosyalarını sağlayacaktır.
 • Google Apps’ı da istiyorsanız, GApps paketini indirin.

Tüm ön koşullar bu. Artık Android 11 tabanlı CarbonROM’u cihazınıza kurma adımlarıyla başlayabilirsiniz.

Kurulum Adımları

 1. İndirilen TWRP Kurtarma ve GApps paketini (indirilmişse) cihazınıza aktarın. Ardından USB kablosuyla PC’ye bağlayın. USB Hata Ayıklamanın etkinleştirildiğinden emin olun.
 2. Platform araçları klasörüne gidin, adrese CMD yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, Komut İstemi’ni başlatacaktır.
  cmd platform araçları
 3. Cihazınızı TWRP Kurtarma’ya başlatmak için aşağıdaki komutu yürütün.
  adb reboot recovery
 4. Şimdi TWRP ana ekranından Wipe’a gidin ve Advanced Wipe’ı seçin.
 5. Ardından Dalvik Önbelleği, Sistem, Satıcı ve Verileri seçin. Seçili bölümleri silmek için sağa kaydırın.
  carbonrom twrp'yi yükle
 6. Bu yapıldığında, TWRP ana ekranına geri dönün ve Kur’a dokunun. CarbonROM’a gidin, onu seçin ve cihazınızda yanıp sönmek için sağa kaydırın.
 7. İşlem biraz zaman alabilir, bu yapıldığında GApps paketini de flaş edebilirsiniz (isteğe bağlı). Bunun için, Yükle’ye gidin, GApps dosyasını seçin ve yanıp sönmek için sağa kaydırın.
 8. Şimdi cihazınızı yeni kurulan işletim sisteminde yeniden başlatabilirsiniz. Bunun için TWRP ana menüsü> Yeniden Başlat> Sistem’e gidin. Bu kadar.
  sistemi yeniden başlat twrp

Sonuç

Bununla, çeşitli cihazlar için Android 11’e dayalı CarbonROM’un nasıl kurulacağına dair kılavuzu tamamladık. Geliştiriciler daha fazla cihaz için destek ekledikçe ve buna göre kılavuzu güncelleyeceğiz. Bu notta, bu ROM’u parlatan OnePlus ve Redmi kullanıcılarının görüşlerini duymak isteriz. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.