Alçıpan Tavan Göbek Modelleri

Süslü tavan, modern evin veya dairenin mükemmel bir dekorasyonudur. Normalden, hatta klasik gerilimden çok daha zordur, ancak görünüm kesinlikle buna değer.asma tavan göbek modelleri , asma tavan göbek , alçıpan göbek fiyatları , alçıpan tavan göbeği,

Özel özellikler

asma tavan göbek modelleri , asma tavan göbek , alçıpan göbek fiyatları , alçıpan tavan göbeği,

Modern bir evde veya apartman dairesinde onarım yapan kiracılar, aynı tipte bir şey yaratmak istemiyorlar, öne çıkmaya çalışıyorlar. Çok seviyeli tavan, odaya orijinal bir ek olabilir. https://vphaber.com/27-luks-oturma-odasi-fikirleri/

Artıları

Dairenizdeki bu tasarımdan bahsetmişken, çoğu çirkin, düzensiz kenarlı köşeli şekillerdir. Neyse ki, modern teknolojiler yapıları daha hassas ve pürüzsüz hale getirmemize izin veriyor.Lüks oturma odası fikirleri

Çekirdeğinde, alçıpandan yapılmış kıvrımlı tavan, gerilim sistemlerini ifade eder. Birkaç ayrı seviyeden oluşan bir yapı seçerek odanızda benzersiz bir figür oluşturabilirsiniz. Tavan konstrüksiyonunun merkezinde alçıpan bulunur. Bu malzemenin varlığı ana avantajdır.

Diğer bir avantaj, doğru aydınlatma türünü seçme yeteneğidir. Çoğu zaman, küçük LED ampuller aydınlatma cihazları olarak kullanılır. Görünüme zarar vermeyen gizli bir soğuk ışık verirler. Bu tür ampullerin yardımıyla, alanı bölgelere ayırmak, sizin için en uygun yere yerleştirmek çok uygundur. Bununla birlikte, kendinizi diyot lambalarla sınırlamanıza gerek yok, farklı aydınlatma armatürleri seçebilir ve hatta aynı odada birkaç stili birleştirebilirsiniz.alçıpan göbek modelleri

Ayrıca dikkate alınmalı ve hesaplanan tavanın odanın alanını görsel olarak genişletmenize izin verdiği gerçeği. Ve oda başlangıçta kötü durumdaysa, uzun bir onarım yapmak zorunda olmadığınızdan memnun kalacaksınız.

Sonuçta, alçıpan levhalar yüzeyi gizler ve düzleştirilmeleri veya kalın bir macun tabakasıyla örtülmeleri gerekmez. Alçıpan, tüm çatlakları ve diğer eksiklikleri güvenilir bir şekilde gizler.

Desenli tavan sadece tek sesli değil, aynı zamanda renkli olabilir. Tabanın aydınlık yüzeyi, kural olarak, duvar kağıdı ile boyanır veya kaplanır. Her şey en uygun olduğunu düşündüğünüz seçeneğe bağlıdır.

Ve son olarak, süslü tavan her zaman zarif görünür ve odadaki uyumu bozmaz. Alçıpan sadece çatlakları ve her türlü hasarı değil, aynı zamanda havalandırma boruları veya kablolar gibi daha hantal ve göze çarpan bir şeyi de gizleyebilir.

Eksileri Tavan Göbek Modelleri

Ancak desenli tavan ideal bir yapı değildir ve sakıncaları da vardır. Her şeyden önce, bu stilistik hareketin alçak tavanlı bir odada tamamen uygunsuz olduğunu belirtmekte fayda var.

Alçı levhalar oldukça kalındır ve çok yer kaplar. Böylece, çok fazla yükseklik kaybedecek ve tavanı alçaltacaksınız.

asma tavan göbek modelleri , asma tavan göbek , alçıpan göbek fiyatları , alçıpan tavan göbeği,

Alçıpan çok ağır bir şeydir. Ağır ağırlık, kurulum sürecini büyük ölçüde karmaşıklaştırır. Birkaç kat alçıpan onlarca kilogram ağırlığındadır, bu nedenle işinizde çok dikkatli olmanız gerekir.

Kıvırcık tavanın bir kez ve herkes için yapılan iç mekanın bir detayı olduğunu hatırlamakta fayda var. Sonuçta, sökmeye tabi değildir ve odanızdaki bir şeyi değiştirmeye karar verirseniz, bir evin veya dairenin kiracıları tavanı tamamen yeniden yapmak zorunda kalacak.

Ve son şey – alçıpan çok kırılgan bir malzemedir. Neme karşı dengesizdir – yanlışlıkla su basarsa, tüm yapının tam bir onarımını yapmanız gerekecektir.

Şekiller Tavan Göbek Modelleri

Tüm kusurlarına rağmen kıvrımlı tavan her zaman güzeldir. Standart seçenekleri beğenmezseniz, yeni ve daha özgün bir şey yaratabilirsiniz.

Dikdörtgenler ve kareler

Dikdörtgen veya kare şeklindeki klasik çerçeve en uygun seçenektir. Böyle bir şeklin kenarları daha yoğun ve orta – ince olmalıdır. Klasik versiyon, odanın ortasına tek bir karenin kurulmasını içerir. Ancak, odayı birkaç kareye bölmek için diğer tarafa gidebilirsiniz.

Bir karenin veya dikdörtgenin merkezi, tam olarak lambaların yerleştirildiği yerdir. Bunlar küçük diyot ampuller veya hatta büyük bir avize olabilir. Hepsi iç mekanın özelliklerine bağlıdır.

Daire veya oval

Uygulanması oldukça basit olan bir başka çözüm de daire veya ovaldir. Bu durumda, alçı levha tabanları gergi tavanlarla birleştirilir. İstenirse, taban bir şekilde dekore edilebilir veya vurgulanabilir –alçıpan göbek modelleri örneğin, kontrast renkte bir boya tabakasıyla kaplayın, bir yıldız baskıyla doldurun veya tavana bulutlar çizin.

Dalgalar ve çizgiler Tavan Göbek Modelleri

Ayrıca birçok oluklu çatı türü vardır. Güzel dalgalar bir odayı birkaç bölgeye ayırabilir veya sadece bir odayı dekore edebilir. Bu dekoratif sınır, odayı daha zarif hale getirir. Hem tavan arasında hem de oturma odasında benzer stil kararları uygundur.

asma tavan göbek modelleri , asma tavan göbek , alçıpan göbek fiyatları , alçıpan tavan göbeği,

Orijinal şekiller Tavan Göbek Modelleri

Tavanın bu kadar basit bir tasarımı size çok sıkıcı geliyorsa, en yeni ve en orijinal formlara dikkat edebilirsiniz. Tavanı hacimli renklerle süsleyerek alçıpandan veya kontrplaktan çeşitli şekiller oluşturabilirsiniz. En karmaşık kalıplar bile gerçeğe dönüştürülebilir.

Böyle bir stilistik karar, odayı dekore etmek için birkaç ayrı bölgeye bölmeye çok yardımcı olmaz, bu da ona alışılmadık bir görünüm verir. Bazen sadece tavan tasarımın bir parçası değil, aynı zamanda sıva, boya veya tavan dekorasyonunun bir kısmının geçtiği bitişik duvar da olur.

Mevcut tüm tavan tasarım seçeneklerinden bahsetmek neredeyse imkansız, çünkü sürekli yeni bir şey ortaya çıkıyor, böylece iç mekanınız için her zaman en uygun seçeneği bulabilir ve yaratıcı fikirleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Tasarım Tavan Göbek Modelleri

Ayrıca tasarım hakkında da birkaç söz söylemelisiniz. Desenli tavanın tabanı farklı desenler veya parlak renkler ile dekore edilebilir. İşte bir odayı daha parlak ve daha ilginç hale getirecek bazı basit tasarım örnekleri.

Bulutlu gökyüzü Tavan Göbek Modelleri

Tavanı süsleyebilecek en basit ve en belirgin desen mavi zemin üzerine beyaz bulutlardır. Böyle bir model sıklıkla kullanılır, ancak gün boyunca aynı görünmeyen gerçek bir bulutlu gökyüzü gibi bireysel kalır.

Evren Tavan Göbek Modelleri

İkinci popüler ve popüler seçenek, alçıpanın yüzeyine basılmış basit bir alandır. Yıldız desenleri en iyi şekilde düz ve pürüzsüz bir yüzeye uygulanır.

Muhteşem iç mekan Tavan Göbek Modelleri

Çocuk odalarında muhteşem baskılar uygun olacaktır. Düz geometrik şekillere bölünmüş tavan, peri figürlerinin resimleriyle doldurulabilir. Dilerseniz gözlerinizin önünde sertleşecek, bebeğinize ilham verecek ve tüm aileyi memnun edecek tam hikayeleri bile yeniden yaratabilirsiniz.

Çocuk odası için uygun olan bir başka ilginç seçenek de çiçek figürüdür. Kalın alçıpandan yapılmıştır ve genellikle pembe, mavi veya turuncu gibi parlak renklerde boyanmıştır. Böyle bir odada en yaratıcı ve oyuncu çocuk bile sıkılmaz.

Lüks klasikler Tavan Göbek Modelleri

Klasik tarzda yapılmış salonda bile güzel oymalı tavan geçerli olacaktır. Odanın dekorasyonu için seçmeye karar vererek, mülklerde ve evlerde kullanılan eski iç mekanlara dönebilirsiniz. Klasik tarzda dekore edilmiş odadaki tavan, lambanın yanındaki köşeleri veya alanı kaplayan sıva hacmini dekore edebilirsiniz. Damgalı sıva gerçek olabilir veya hafif bir sıva tabakasından yapılabilir.

Klasiklere yeni bir bakış, iç mekanı yenilemenize ve o karakteristik lüks dokunuşunu bırakmanıza olanak tanır.

Dürbün Tavan Göbek Modelleri

Tavanlar farklı odalarda kullanılabilir, asıl mesele, böyle sıradışı bir arka planı iç mekanın geri kalanıyla ustaca birleştirmektir.

Yatak odası Tavan Göbek Modelleri

En belirgin seçenek, yatak odasına şekilli bir tavan takmaktır. Yeterli alan olduğu için bu odada birçok yaratıcı fikir tercüme edilebilir. Yatak odasında yumuşak pastel renkler kullanılması tavsiye edilir: kahve, kum, soluk pembe vb. Ayrıntıları büyük bir figür kontrastı yapmamalı veya çok parlak olmamalısınız.

Mutfak Tavan Göbek Modelleri

Mutfakta banyoda olduğu gibi kıvırcık tavanlar tavsiye edilmez. Gerçek şu ki, alçıpan nemi çok çabuk emen malzemedir. Bu nedenle, çatı hızla bozulur ve birkaç aylık kullanımdan sonra onarılması gerekir. Ancak kısmen yemek odası olarak kullanılan geniş bir mutfağınız varsa bu tasarım çözümünü kullanabilirsiniz.

Diğer odalar Tavan Göbek Modelleri

Koridor, tavan arası veya koridor gibi odalarda kıvrımlı tavanlar da uygun olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, sadece odayı daha zarif göstermekle kalmaz, aynı zamanda alanı görsel olarak da arttırırlar. Klasik dikdörtgen veya oval tavanları ve daha modern bir şeyi kullanabilirsiniz. Neyse ki, evi dekore etmeye yardımcı olacak birçok fikir var.

Nasıl yapılır? Tavan Göbek Modelleri

Tavanın montajı zordur. Ancak bu, kendi başınıza baş edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Onarımla ilgili herhangi bir çalışmaya ek olarak, kurulum, tüm tasarım ayrıntılarının ve tüm kablo türlerinin konumu dikkatlice dikkate alınarak planlamayla başlar. Daha önce de belirtildiği gibi, böyle bir tavan bir kez ve herkes için yapılır, bu yüzden en ufak bir hata yapamazsınız.

Araç ve gereçlerin seçimi. Tavan Göbek Modelleri

Çalışma sürecinde küçük zorlukların ortaya çıkmaması için gerekli tüm araçları toplamak ve satın almak gerekir.

İş için ihtiyacınız olan her şeyin listesi oldukça geniştir:

  • Alçıpan Altı ila on iki milimetre kalınlığında levhaların seçilmesi önerilir. Hatta biraz daha fazla çarşaf bile satın alabilirsiniz, çünkü bazen işçiler hata yapabilir ve sonra malzeme yeterli olmaz.
  • Metal çatı profilleri. Tasarımı daha dayanıklı hale getirmek için gerekli olacaklar.
  • Profiller UD. Metal profillere ek olarak ihtiyacınız olacak ve kılavuzlar.
  • Kendinden Kılavuzlu Vidalar, Ankraj Takozları, Çiviler ve Konektörler.
  • Macun çözeltisi.
  • Güçlendirici kağıt.

Ayrıca rulet çarkı, cetvel, kesiciler, seviye ve kare gibi aletlere de ihtiyacınız olacak. Hepsi işinizi daha hassas yapmanızı sağlar.

İlk adım Tavan Göbek Modelleri

Çalışma bir hazırlık aşamasıyla başlar. Yüzeye uygulanan işaretlerle şemanın düzenini içerir.Ayrıca şeklin ikinci “katmanının” oluşacağı ayrıntıların çıkarılması gerekir.

Alçıpanın döşenmesinden önce tavanın tabanı, önceki boya veya kireç tabakasından temizlenmeli ve düzleştirilmelidir. Tatmin edici bir duruma geldiğinde, kuruluma devam edebilirsiniz. İlk adım, şeklin yüksekliğini belirlemektir. İlk seviyeden başlamalıyım. Tavanın en uç noktasından, uzun bir yatay cetvel veya bir lazer seviyesi kullanılarak yarım metre yatırılır. İkinci alçıpan katmanının yerini doğru bir şekilde ölçmek ve ardından gerekli olanı düzeltmek de gereklidir.

Montaj Tavan Göbek Modelleri

Sabitleme tasarımı en basitinden başlar. Süspansiyonların bulunduğu başlangıç ​​profili belirlenir. Ana profile zaten katıldınız. Sabitleme için kendinden kılavuzlu vidalar kullanılır ve uçlar ön katmana yerleştirilir.

Bunu, alçı levha profilleri gibi eşit derecede önemli bir aşama takip eder. Profilin tüm yüzeyinde kullanabilir veya çerçevenin bir parçasını tasarlamaktan kurtulabilirsiniz.

Bir sonraki aşamanın gerçekleştirilmesi çok daha zor, bu yüzden birçok insan bu işi profesyonellere emanet etmeyi tercih ediyor. Gerçek şu ki, tam olarak bu aşamada tüm çizgiler yuvarlatılmıştır. Bu amaçla kaide profilinde temiz kesimler yapılır ve tüm çıkıntılı parçalar çıkarılır. Genel olarak, işin karmaşıklığı, sofistike tasarımın nasıl seçildiğine bağlıdır.

Alçıpan ile çalışmak Tavan Göbek Modelleri

Kıvırcık tavanı kurduğunuzda, alçıpanı düzgün bir şekilde bükebilmeniz gerekir. Çalışma sayfaları temiz ve çok kalın seçilmemiştir. Genel bir kural olarak, kalınlığı belirtilen dokuz milimetreyi geçmez. Klasik bıçak, yüz derecelik bir yarıçap için uygundur. Daha küçük yarıçaplar için, bıçağın bükülmesi zor olmalıdır.

Alçıpanı kırmadan bükmek çok zordur. Bu nedenle, tabakanın yüzeyinde uzunlamasına kesimler oluşturmak gibi profesyonellerden bu kadar basit ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Bu yerler, daha homojen hale getirmek için macun kullanılarak işlenir. Başka bir durumda, bir alçıpanı birkaç küçük parçaya kesip ayrı ayrı sabitleyebilirsiniz. Bu seçenek yeni başlayanlar için daha uygundur.

Bitiş

Son aşama, figüratif tavanın macun ile bitirilmesidir. Bitmiş yapı tüm hataları ve düzensizlikleri gizleyecek şekilde düz olmalı ve ardından üzerine bir boya tabakası koymalıdır.

Ipuçları ve Püf noktaları

Çatı montajı ve bakım süreci aslında göründüğünden daha kolaydır. Bu tür yapıların montajında ​​zaten deneyime sahip olanların tavsiyesi ile kolaylaştırılabilir.

En önemli ve faydalı ipucu, aydınlatma cihazlarının tavandaki yerini dikkatlice düşünmeniz gerektiğidir.

Çatı tamir edildikten sonra bu konuda hiçbir şey yapılamaz. Bu nedenle, şemayı kağıda önceden çizmek ve lambaların konumunu milimetre cinsinden hesaplamak gerekir.

İkinci önemli nokta ise şekillendirilmiş tavanın tüm odalar için uygun olmamasıdır.

Bir yandan, bu stilistik çözüm, alanı görsel olarak genişletmenize izin verir, hatta dairede başka bir bölge için bir yer bulmanıza yardımcı olur. Ancak aynı zamanda bu tasarım oldukça büyük ve çok yer kaplıyor. Böylece, düşük oda daha da düşük olacaktır.

Böyle yoğun bir tavanın uygun bakıma ihtiyacı var. İçinde, başka yerlerde olduğu gibi, zamanla toz birikecektir. Sadece kuru bir bez veya çırpma teli ile temizlemeye değer, nemli bir bezle değil, bu alçıpan yapısına zarar vererek güzel bir tavanın görünümünü bozar.

İç mekanda güzel örnekler.

Son olarak, birkaç oda örneğini kullanarak, kalıplanmış tavanın herhangi bir odayı daha özgün ve ilginç hale getireceğinden emin olunabilir.

  • Pembe rüyalar Pembe şeklinde süslenmiş şirin tavan, bir kızın odasını süsleyecek. Açık pembe duvarlar ve zengin bir perde ve yatak örtüsü buna uyacak. Tüm odayı aynı anda aydınlatacak olan bu güzel çiçeğin yapraklarına lambalar yerleştirilecek. Ancak bu ışık kaynakları yeterli olmazsa, yatağın yanına daha fazla ve avizeler yerleştirilebilir.
  • Bulutsuz gökyüzü. Parlak bulutlarla mavi gökyüzü her oturma odasını dekore eder. Tüm tavanı bu şekilde, odanın ortasında oldukça küçük bir alan olarak düzenlemek gerekli değildir. Süslü bir avize için de bir yer var.

Asma tavan göbek modelleri , asma tavan göbek , alçıpan göbek fiyatları , alçıpan tavan göbeği,

Önerilen örnekler gerçeğe dönüştürülebilecek tek şey değildir. Süslü tavan, ustaca kaldırıp dikkatlice monte ederseniz, herhangi bir odayı dekore edecektir.