Akıllı telefon konsepti

Akıllı telefon nedir?

Telefon iletişiminin, telefonun icadıyla 1876 yılına uzanan uzun bir geçmişi vardır. Alexander Graham Bellve muhteşem sıçramasını, tarihteki ilk mobil iletişimin Amerika Birleşik Devletleri’nde yapıldığı 1973 yılında gerçekleştirdi.

Yirmi yıl sonra IBM, çok az başarılı olan bir icat üretti, ancak bugün bir Akıllı Telefon olarak bildiğimizin temellerini attı. Belki de toplu telefon iletişimindeki üçüncü devrim, Apple şirketi tarafından piyasaya sürülen iPhone’un 2007’de piyasaya sürülmesiyle meydana gelen devrimdir.

‘Akıllı telefon’ veya akıllı telefon adıyla bilinir. Bu cihaz, geleneksel telefon görüşmelerine izin vermenin yanı sıra, İnternete bağlanma ve böylece iletişim kanallarını çoğaltma imkanı sunar.

Şimdiki gibi bir çağda sosyal ağlar Bunlar aciliyet paradigmasıdır, bu tip bir telefonla kullanıcı, uluslararası aramaların gerektirdiği rahatsız edici referans kodlarına başvurmak zorunda kalmadan, dünyanın çok uzaktaki bir başka telefonla iletişim kurabilir.

Cep telefonu pazarlayan hemen hemen tüm firmalar bu teknolojiye adapte olmuş ve cihazlar sürekli güncelleniyor ve yeni işlevler içeriyorlar: Bununla birlikte iPhone, donanım güncellendikçe kullanımına bağlı kalan çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Akıllı telefonlar: özellikler

Akıllı telefonların en önemli özellikleri:

  • Anında erişim e-posta gönderme ve alma.
  • Bunlar, kullanıcının rutinini düzenlemeye yardımcı olan uygulamaları ve işlevleri içerir. takvimler, ajandalar ve hatırlatıcılar (geleneksel cep telefonlarının aksine birbirleriyle ve İnternet ile senkronize edilir).
  • İzin veriyorlar birden çok formattaki dosyaları okuma ve değiştirme (elektronik tablolar, metinler, müzik veya video).
  • Tutun kullanıcılar arasında kalıcı ve etkileşimli ilişki, cihazlar için günlük olarak yeni işlevler oluşturan.

Küçük Cep Bilgisayarı

Nasıl görünüyor, o küçük bir cep bilgisayarıve bu anlamda iki temel özelliği vardır:

  1. Klavye, bilgisayarlarla aynı şekilde düzenlenmiştir (dokunsal veya fiziksel)
  2. İşletim sistemi cihazın akıllıca çalışmasına izin vermek

Mobil cihazlarda tercih edilen işletim sisteminin geliştirilmesine itiraz eden birkaç şirket var, ancak şüphesiz en büyüğü Android (Google’dan), pazarın% 81’ine yoğunlaşarak geride bırakıyor iOS (Apple), bunun% 12’si ile. Ayrıca bahsetmeye değer Böğürtlen, çok agresif bir şekilde ortaya çıkan, ancak aynı işletim sistemine sahip telefonlar için sınırlı uygulamaları olan bir organizasyon. Akıllı telefonların anahtarı, kullanıcılar arasında herhangi bir ayrım olmaksızın tam ve kalıcı etkileşimdedir.

Söylendiği gibi, akıllı telefonların gelişi telefon dünyasında devrim yaratıyor. Ancak konu çok daha hassas ve pahalı ekipman. Ayrıca, telefonların işlevlerindeki üstel sıçrama ile telefonların işlevselliğindeki üstel sıçrama arasında bir ilişki olmamıştır. pillerinizin süresi, bu bir sınırlamayı temsil eder.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Akıllı telefon konsepti”. Alındı: https://www.tiposde.org/tecnologia/1008-conbeto-de-smartphone/