Age of Empires III Siyah ekran sorunu nasıl düzeltilir

Görünüşe göre birçok Age of Empires III PC (Steam) oyuncusu bir süredir siyah ekranla ilgili sorunla karşılaşıyor. Bu arada bazıları, Microsoft Windows bilgisayarında Age of Empires III: Definitive Edition oyununu başlatırken veya sonrasında siyah ekrandan sonra bile sesin çıktığını bildirdi. Bu nedenle, aynı zamanda kurbanlardan biriyseniz, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için aşağıdaki sorun giderme kılavuzuna bakın.

Etkilenen oyunculara göre, oyun siyah bir ekrana açılıyor ve yanıt vermiyor. Oyunu veya bilgisayarı yeniden başlatmak çoğu durumda yardımcı olmaz. Diğer bir ana sorun, oyun ekranı siyah gelirse, çözünürlüğü veya diğer işlevleri ayarlamak için oyun içi grafik seçeneğine tam anlamıyla gidemezsiniz. Ancak, deneyebileceğiniz Steam Topluluğu’ndaki bir oyuncu tarafından paylaşılan basit bir çözüm var.

Age of Empires III Siyah ekran sorunu nasıl düzeltilir

Age of Empires III Siyah ekran sorunu nasıl düzeltilir

Dolayısıyla, oyununuzda yalnızca siyah ekranla ilgili sorunlar varsa, oyun içi ayarları manuel olarak değiştirebilirsiniz.

 1. Her şeyden önce, PC sürücünüzde yüklü oyun dosyası konumunu bulun. Varsayılan olarak, içinde olmalıdır Belgeler / Oyunlarım / Age of Empires 3 / Kullanıcılar3 yer. (Sizin durumunuzda, C: sürücüsünü seçmediyseniz, farklı bir sürücüde olabilir)
 2. Şimdi, metin düzenleyicisini veya not defterini kullanarak NewProfile3.xml dosyasını açın.
 3. Aramak pencere kelime. (Şu şekilde görünmesi gereken tek bir tane olacaktır: doğru )
 4. Dosyayı tekrar kaydedin ve Age of Empires III oyununu başlatmayı deneyin. Şimdi çalışmalı.

Ancak, bu yöntem sizin için işe yaramazsa, aşağıdaki adımları da denediğinizden emin olun.

 • Oyun (exe) dosyasını sağ tıklayıp ardından ‘Yönetici olarak çalıştır’ erişimini seçerek çalıştırmayı deneyin.
 • Uyumluluk modunu, yürütülebilir dosyaya sağ tıklayarak da değiştirebilirsiniz> Özellikler> Uyumluluk> Bu programı uyumluluk modunda çalıştır> Tercihinize göre Windows 7/8 / XP / Vista seçin> Uygula ve Tamam’a tıklayın. değişiklikleri Kaydet. Bu numara, sisteminizin oyunu düzgün bir şekilde çalıştıramaması durumunda oyunu bir uyumluluk modunda yüklemeye çalışacaktır.
 • Windows işletim sistemi yapınızın ve Grafik Sürücülerinizin en son sürümde çalıştığından emin olun. Bu gerekli.
 • Bozuk veya eksik oyun dosyalarını doğrulamayı ve onarmayı deneyin. Steam’i açın> Kütüphane> Age of Empires III oyun simgesine sağ tıklayın> Özellikler> Yerel Dosyalar> Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın> İşlemin tamamlanmasını bekleyin> Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu yeniden başlatmayı deneyin.
 • Steam arayüz uygulamasını Steam istemcisi> Ayarlar> Oyun İçi> “Oyun içindeyken Steam Arayüzünü Etkinleştir” onay kutusunu tıklayarak devre dışı bırakarak devre dışı bırakın> Tamam’a basın.
 • Bazen Alt + Tab tuşlarına birlikte basmak, oyunun siyah ekran sorununu geçici olarak ortadan kaldırabilir.
 • Oyunun oyun içi Ayarlar menüsünden Pencereli Modu ayarladığınızdan emin olun. Oyun menüsü> Seçenekler> Pencereli’yi seçin ve değişiklikleri kaydedin. Bittiğinde oyundan çıkın ve yeniden başlatın.

İşte bu çocuklar. Bu kılavuzun size yardımcı olduğunu varsayıyoruz. Daha fazla soru için aşağıya yorum yapabilirsiniz.