2020’nin En İyi Biçme Makineleri ve Çim Traktörleri

Geniş bir çim veya alanınız varsa, sürülen bir çim biçme makinesi veya çim traktörü size bol miktarda zaman ve güçlük kazandırabilir. İhtiyaçlarınız için doğru makineyi bulmak, durumunuzun taleplerini anlamakla başlar. Birisi size bir makinenin harika olduğunu söyleyebilir, ancak ihtiyacınız olandan daha fazla güç varsa veya mülkünüzün arazisini kaldıracak kadar sağlam değilse, o zaman zaman ve para harcarsınız.

İlk olarak, sürülen bir çim biçme makinesi ile bir çim traktörü arasındaki farkı anlamak önemlidir. Bir binici çim biçme makinesi, çimleri kesmek için tasarlanmıştır. Giriş ve orta seviye makinelerin çoğu, birkaç dönümlük alana kadar küçük yarım dönümlük alanları kolayca işleyebilir. Öne ve arkadan motor konfigürasyonlarına gelirler ve birçok kaliteli teklif yaklaşık 1.200 $ ‘dan başlar.

Çim biçme traktörü daha fazla kas gücü sağlar ve basit çim biçme işleminden daha fazlasını gerektirebilecek daha büyük özellikler için daha iyidir. Daha fazla beygir gücü ve daha güçlü bir şasi ile birçoğunun çekme ve çekme yetenekleri de vardır. Bazıları 2.000 ila 3.000 $ arasında mal olabileceği için bir fiyat değiş tokuşu da var.

2020’nin en iyi sürme çim biçme makineleri

Büyük perakendecilerden bir düzineden fazla çim biçme makinesini araştırdık ve incelemeleri, özellikleri ve derecelendirmeleri tarttık. Sürme biçme makinelerini üç kategoriye ayırdık:

Araştırma metodolojisi: Bu kategorileri, maliyet-fayda-performans dengesine göre oluşturduk. Bunun hedef kitlemizle en iyi şekilde örtüştüğünü düşünüyoruz. yarım dönümlük biçmek için birkaç dönümlük alana kadar ve bazıları konfor ve çevre dostu seçenekler arıyor olabilir. Sıfır dönüş yarıçapı (ZTR) teklifleri, daha pahalı olma eğiliminde olduklarından ve ağırlıklı olarak ticari peyzajcılar tarafından kullanıldığından, filtrelendi.

En değerli çim biçme makinesi: Craftsman R110

Biçmek için bir veya iki dönümlük alan ve sadece güvenilir bir makineye ihtiyaç duyan meşgul ev sahipleri için Craftsman R110 çok popüler ve sağlam bir seçenektir. Craftsman markası iyi biliniyor ve bu arkaya monte motor modeli, basit 10.5 beygir gücündeki Briggs ve Stratton tek silindirli motor, yumuşak dokunuşlu direksiyon, malçlama kiti ve yumuşak vites değiştiren 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte geliyor.

1.199 $ karşılığında, ters biçme özelliği de elde edersiniz ve nispeten dar 18 inçlik dönüş yarıçapı, daha keskin köşelerde iyi sonuç verir. R110 gösterişli bir seçenek değil, ancak güvenilir ve işi traktör gücüne ihtiyaç duymayanlar için hallediyor.

Her iki dünyanın en iyisi: Ryobi 38 inç 100 Ah Akülü Elektrikli Sürme Çim Biçme Makinesi

Benzinli motorlardan uzaklaşmak isteyenler için Ryobi, elektrikli çim biçme alanında tartışmasız en büyük sıçramayı yapan markadır. 38 inç 100 Ah, 2,5 saate kadar çalışma süresi sunar ve 2,5 dönümlük alanı kapsayabilir; bu, küçük kardeşi 50 Ah’den yalnızca 200 Dolar daha fazlası için harika bir adımdır ve yalnızca yaklaşık bir dönümlük ve bir saatlik çalışma alanı kaplar. bir ücret ile zaman.

2.599 $ ‘dan daha fazla ödüyorsunuz, ancak bu kategoriye bakanlar genellikle bunu anlıyor; ve aldığınız güç miktarı için hala 3.000 doların oldukça altındasınız. Bu 48 volt süper sessizdir, LED farlara, telefon şarj cihazına, 12 konumlu manuel ayarlı 2 bıçaklı güverteye, hız sabitleyiciye sahiptir ve basit bir standart 120 volt prizden şarj olur.

Karşılığında en iyi fiyat: Husqvarna YTH 18542

En iyi toplam değer için, birkaç yıldır sürüp giden binicilik biçme makineleri söz konusu olduğunda en popüler tekliflerden biri olan Husqvarna YTH18542’den başkasına bakmayın. 1.699 $ ‘lık YTH18542, 18,5 beygir gücündeki Briggs ve Stratton motorunun arkasındaki güvenilirlik ve şaşırtıcı güç ile tanınan 42 inçlik mütevazı bir çim biçme makinesidir. Sahipler ayrıca 3 yıllık tampondan tampona garantisini de severler.

Hidrostatik iletimi pürüzsüzdür, vites değiştirme gerektirmez ve tepelerden esintiler taşır. Sahipler ayrıca, depolama için kompakt boyutunu, ergonomik tasarımlı koltuğu ve çimlerinizin zorlu bölümlerine ulaşmayı kolaylaştıran 16 inçlik dönüş yarıçapını takdir ediyor.

2020’nin en iyi sürme çim traktörleri

Büyük perakendeciler tarafından sunulan en beğenilen traktörleri araştırdık. Üç kategorimiz ve kazananlarımız şunları içerir:

Araştırma metodolojisi: Bu kategori güç ve değerle sabitlenmiştir. Büyük perakendeciler aracılığıyla bir düzineden fazla makineyi araştırdık ve tüketici ve diğer incelemeleri değerlendirdik. Alıcının profili, sürme çim biçme makineleri arayanlara kıyasla biraz değişiyor gibi görünüyor. Bu makinelerin sahipleri performans bekliyorlar ve yarım dönümlük bir çimde esintiden çok daha fazlasını yapmalarını talep ediyorlar.

En uygun fiyatlı traktör: Troy-Bilt Pony 42 inç

Çim biçme makinesi kategorisinin en etkileyici yanlarından biri, bir binicilik biçme makinesine göre fiyatlandırılan giriş seviyesi bir makineden çok fazla güç alabilmenizdir. Troy-Bilt Pony 42 inç 439 cc modelinin bütçe bilincine sahip çim traktörü sahibi için en iyi değeri sunduğunu gördük.

Sadece 1.299 $ ‘a, Pony’nin kullanıcıları kolayca ayarlanabilen 7 vitesli şanzımanı takdir ediyor. Yumuşak bir sürüş ve 18 inçlik dar bir dönüş yarıçapı sunar. Güvenilirdir, az bakım gerektirir ve soğuk havalarda çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Cömert 42 inçlik bıçak, aynı zamanda, çoğu benzer güce sahip olan ancak yalnızca 30 veya 36 inçlik bıçaklarla gelen bu fiyat aralığında onu diğerlerinin üstüne koyuyor.

En iyi beygir: John Deere E120

John Deere E120’nin güçlü 20 beygir gücündeki V-Twin gaz motoru, bu sınıftaki en iyi motorlar arasındadır. Pek çok farklı kesme durumunun üstesinden gelebilecek güce ve torka sahiptir ve tüm bu gücü yumuşak, çevik bir sürüş ve hız sabitleyici ile harmanlamaktadır.

Yeniden tasarlanan biçme makinesi platformu kaldırma kolu, bir ila dört inç arasındaki yüksekliklerin kaldırılmasını kolaylaştırır. Kontrol bölmesinin ergonomik tasarımı, traktörü rahat ettirir ve John Deere’e bağlı olanlar, 30 saniyelik kolay yağ değiştirme sistemini severler. Ayrıca boğulmasız bir hazır çalıştırma sistemine sahip olursunuz ve solmaya karşı dayanıklı kompozit başlık paslanmaz veya çökmez.

Genel olarak en iyi: Cub Cadet XT1 Enduro Serisi 46 inç

John Deere’in sadık takipçileri varken, binlerce Cub Cadet alıcısı Cub Cadet XT1 Enduro Serisi 46 inç hakkında seslerini yükseltiyor. E120 ile aynı fiyat olan 1.899 $ ‘a, bu modelin güç ve güvenilirliği hakkında övgülerini söyleyen yüzlerce (binlerce olmasa da) gözden geçiren olmadan bir perakendeci bulmamak zor.

16 inçlik dar dönüş yarıçapı, 22 beygir gücünde güçlü bir Kohler V-Twin motorla tamamlanır ve yumuşak sürüş hidrostatik şanzıman, daha büyük bahçeler ve alan için oyun değiştiricidir. Ayrıca rahatlık için tasarlanmış ayarlanabilir bir koltukla birlikte gelir ve şirketin IntelliPower ™ teknolojisi, kullanıcılara kalın ve ıslak ortamlarda bile eşit bir çim biçme sağlar.

Biçme makineleri ve traktörler için alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Piyasada pek çok bilgi ve ürün var ve bir binici çim biçme makinesi veya traktör satın alırken bunalmak çok kolay. En iyi bahsiniz, kullanıcılarla, mağazalardaki satış uzmanlarıyla konuşmak ve ayrıca bazı çevrimiçi araştırmalar yapmaktır. Sonuçta, aşağıdaki faktörler kilit önemde olacaktır:

  • Makine gücünü ve iletimini ihtiyaçlarınıza uygun hale getirin: Çok sayıda tepeye sahip çok çiminiz varsa, daha güçlü bir motor ve rahat oturma yeri olan hidrostatik bir şanzıman isteyeceksiniz. Yalnızca yarım dönümlük bir alanınız varsa, 20 beygir gücünde bir motor aşırı olabilir. Bahçenizin boyutunu, arazi tipini ölçün ve makinenin faturaya uyduğundan emin olun. Kullanıcı girişi ve çevrimiçi araştırma, bu kararları vermenize yardımcı olacaktır.
  • Konforu ölçmek için şahsen görün: Kullanıcılar arasında yaygın bir şikayet, pedalların ve vites değiştiricilerin garip yerlerde olması ve koltuğun rahat olmamasıdır. Ne yazık ki, pek çoğu makineyi satın alıp monte edip kullanana kadar bunu anlamıyor. Çevrimiçi araştırma harikadır, ancak satın almadan önce gerçekten bir modelin üzerine oturduğunuzdan emin olun. Çevrimiçi bir satıcıdan satın alabilirsiniz, ancak makineyi görmek ve dokunmak çok önemlidir.
  • Bakım ihtiyaçlarını anlayın: Tüm araştırmanızı yaptınız ve doğru makineyi ihtiyaçlarınızla eşleştirdiğinizden eminsiniz. Şimdi, satın almadan önce bakım gereksinimlerini okuyun. Bazı makineler mesai saatleri dışında ve sezon dışı zamanlarda çok fazla özel dikkat gerektirebilir ve değişen hava koşullarına kararsız bir makineyle uğraşmaktan daha kötü bir şey yoktur. Az bakım gerektiren makineler var, öğrenmek için önce kılavuzu okumanız gerekiyor.
  • Ekleri ve aksesuarları düşünün: Tüm ataşmanların ve aksesuarların gerçekten ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olun. Kendinizi istemediğiniz pek çok aksesuar ve ataşmanla modellere satılırken bulabilirsiniz. Tipik olarak, bir çanta ve basit malçlama kiti çoğu kullanıcı için işe yarar. Bunun ötesinde, toprak işleme ve sazlama aletlerine veya gübre püskürtücülerine ihtiyacınız var mı? Yine, herkesin ihtiyaçları benzersizdir, ancak sonuç: gereksiz aksesuarlar ve ataşmanlar için fazla satmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

En ucuz sürme çim biçme makinesi hangisidir?

Arkaya monte motorlu bazı binici çim biçme makineleri, daha az güce sahip oldukları ve daha yavaş olma eğiliminde oldukları için daha ucuz olacaktır. Daha küçük bir bahçeniz varsa (yarım dönüme yakın), bu modellerden bazılarını 1.200 dolar civarında, hatta biraz daha az bulabilirsiniz.

Binici çim biçme makinelerinin maliyeti nedir?

Fiyatlar önemli ölçüde değişir. Genel olarak konuşursak, 1000 $ ‘dan başlayabilir ve 5.000 $’ a kadar çıkabilirsiniz. Biçmek için bir veya iki dönümlük bir alanı olabilecek ev sahipleri için, kaliteli bir makine için 1.200 ila 2.000 dolar arasında bir harcama beklemeleri gerekir.

Binici bir çim biçme makinesi almaya değer mi?

Bahçenizin büyüklüğüne ve ne kadar engebeli olduğuna bakmak istiyorsunuz. Yarım dönümlük veya daha büyük bir alanınız varsa, binici bir çim biçme makinesi düşünmeniz iyi bir kuraldır.

Çim biçme makinesi ile çim traktörü arasındaki fark nedir?

Çim biçme makinesi, çim biçme için özel olarak tasarlanmıştır, oysa bir çim traktörü çekme ve çekme gibi başka şeyler yapabilir. Bir traktör daha fazla beygir gücüne, daha dayanıklı bir şasiye ve daha pahalıya sahip olacaktır.