2020’de Resimlerle En Son 20 Mutfak Fayansı Tasarımı

Mutfaklar, tüm hijyenik yiyeceklerinizi aldığınız evin hayati odasıdır. Mutfağın ne kadar gerekli olduğunu bilerek, içinde çalışan kişiyi çok rahat ve memnun edecek şekilde tasarlanmalıdır. Günümüzde modüler bir mutfak, ortaya çıkardığı ihtişam nedeniyle çok popüler hale geldi. Mutfak karoları tasarımları, mutfağınızın nasıl göründüğünde hayati bir rol oynar. Bunlar çok dikkatli seçilmelidir çünkü küçük bir uyumsuzluk mutfağın güzelliğini mahvedebilir.

Mutfaklar farklı boyut ve şekillerde olacak ve her mutfak kişinin farklı fikirlerinden dolayı kendine özgü olacak. Bu nedenle mutfağınıza ve hayal gücünüze uygun bir dizi karo var. Bunların çoğu piyasada mevcuttur, devam etmeden ve bir şey satın almadan önce kataloğa göz atın. Aşağıda, Hint pazarında bulunan resimlere sahip birkaç büyük ve modern mutfak fayansı verilmiştir.

En İyi Mutfak Fayansları Nasıl Seçilir:

Evin fayansları çok dikkatli seçilmelidir çünkü küçük bir hata tüm tasarımı bozabilir.

  • İlk olarak, mutfağın büyüklüğünü ve fayansları döşemeniz gereken yerleri değerlendirin.
  • Fayansların boyutunu seçin. Fayanslar genellikle farklı boyut ve şekillerde gelir. Dikdörtgen fayanslar, yuvarlak fayanslar, Altıgen fayanslar vb. Ve ayrıca küçükten büyüğe çeşitli boyutlarda değişir.
  • Daha sonra, evin diğer odaları ile uyumlu karoların rengine karar vermelisiniz.
  • Mutfak, yemek pişirme ve yıkamanın yapıldığı yer olduğu için dayanıklı karoları seçin ve en önemlisi karolar ısıya dayanıklı ve kolay yıkanabilir olmalıdır.
  • Marka, karoları döşemeden önce dikkat edilmesi gereken kritik faktörlerden biridir. Kajaria, Somany gibi birçok üstün marka var. Bütçeye de dikkat ettiğinizden emin olun.

Hindistan’da En İyi Mutfak Fayans Tasarımları:

Burada 20 basit ve modern mutfak karosu tasarımını resimlerle birlikte listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. 3D Teknolojili Mutfak Fayans Tasarımları:

Bu, mutfak döşemeniz için benimsenebilecek yaratıcı tasarım konseptlerinden biridir. 3 D döşeme konseptleri, dünya çapında modern ve devam eden bir konsepttir. Bu büyüleyici bir görünüm verir ve çocuklar kesinlikle bu 3B katta oynamayı sevecekler. Bulunduğunuz yerde bu tasarımı başkalarına tanıtan ilk kişi olabilirsiniz çünkü çok az insan bu tasarım hakkında bilgi sahibidir.

2. Küçük Mutfak Fayansları:

Bu mutfak karoları tasarımı, küçük mutfaklar için mükemmeldir. Yeşil renge düşkün olanlar mutfaklarında bu tür karoları tercih edebilirler. Bu karolar seramiktir ve aynı zamanda ateşe dayanıklıdır ve üzerlerindeki lekeler kolaylıkla temizlenebilir. Küçük ve sade karolar o kadar zengin görünmüyor, ancak şık ve mutfağın görünümünü tamamlıyor.

3. Ahşap Döşeme Mutfak Fayansları:

Ahşap döşeme, mutfak yer döşemesinde süregelen bir kavramdır ve bu konsept, karoların dokusu, hissi ve görünümü nedeniyle diğer döşemelerden farklıdır. Mutfağınız için benimsenebilecek gerçekten mükemmel ve şık bir konsept. Bu tasarım size mutfağa kraliyet görünümü verir.

4. Beyaz ve Siyah Mutfak Fayansları:

Beyaz ve siyah ölümcül bir kombinasyon olarak kabul edilir ve bir kontrastı vardır. Altta hem beyaz hem de üstte siyah fayanslı bu tasarım zarif ve tamamen muhteşem görünüyor. Alt kısımda beyaz renkte olan dolap kapakları, onları mutfak dekorunun bir parçası yapan karolarla uyumludur. Bu beyaz çinilerle ilgili tek yanıltıcı şey, lekelerin görünmemesi için düzenli olarak temizlenmesi gerekmesidir.

5. Glory Gold Tasarım Mutfak Fayansları:

Bu mutfak fayansı fikri, her mutfak için mükemmel bir eştir. Fayansların çoğu sadedir, bazı fayanslar su ısıtıcısı ve altın renkli çay fincanı desenine sahiptir. Bu konsept, ahşap renkli mobilyalarla akıllara durgunluk veriyor. Mutfağın duvarı, fayanslara estetik bir görünüm kazandırmak için muazzamdır. Fayansların alt kaplaması size mutfağa ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Daha fazla gör: En İyi Yer Karosu Tasarımları

6. Yeşil Mutfak Fayansları:

Bu tasarım mutfakta benimsenebilecek sade ve sevimli olanlardan biridir. Renk dünyevi ve zengindir ve sadelik ve zarafet yayar. Mutfağınızda ağırbaşlı ve kasvetli bir etki elde etmek için mutfak aletlerinizi gri, siyah ve açık renklerin farklı tonlarında eşleştirebilirsiniz.

7. Mavi Mutfak Fayansları:

Bu masmavi mavi, olağanüstü derecede canlı ve göz alıcı bir renktir. Bu rengin, gökyüzü ve okyanusun rengiyle eşleştiği için huzur ve sükunet etkisi olduğu söyleniyor. Bu mavi renkli fayanslar o kadar çok yönlüdür ki beyaz, kırmızı, siyah gibi birçok renkle iyi uyum sağlar. Böylece mutfak gereçlerinizi bu renklerden planlayabilirsiniz.

8. Mutfak için Cam Fayans:

Cam karolar, her bir karonun arkasında ateşlenen yarı saydam sırlı ince cam parçalarından yapılmıştır. Cam karoların bu yarı saydam özelliği, onları en güzel hale getirir ve mutfağınıza çağdaş bir görünüm kazandırır. Bu karolar, mutfağınıza daha parlak bir görünüm veren ışığı yansıtır.

9. Fildişi Mutfak Fayansları:

Fildişi sert ve beyaz bir malzeme olduğu kadar kolay zarar görmeyen dayanıklı bir malzemedir. Fildişi karolar ateşe dayanıklıdır ve bunlar suya batırıldığında daha az etkilenir. Fildişi karolar doğal bir etki yaratır ve ferah bir görünüm verir. Bu karolar, evsel amaçlı veya ticari mutfak amaçlı doğru seçimi yapar.

10. Mutfak İçin Dekoratif Karolar:

Bu tasarım, çapraz çizgilere sahip Altıgen şekilli karolarla son derece modern görünüyor. Sarı hardal rengi sıcak ve topraksıdır ve size eski bir his verir. Bu renk mutfağınıza parlaklık, enerji ve zenginlik katar.

Daha fazla gör: Son Mutfak Yer Karosu Tasarımları

11. Mutfak Bordür Fayansları:

Bu bordür tasarım karoları, mutfağınıza kişilik ve karakter katmak için mükemmeldir. Kontrast renk tonlarına sahip zarif geometrik tasarım, krem ​​renkli karoların sade fonunda çarpıcı görünüyor. Bu karolar, mutfak tezgahınızda vintage patchwork görünümü oluşturmanıza ve çekicilik katmanıza olanak tanır.

12. Çağdaş Mutfak Fayansları:

Bu tasarım, mutfağınıza yenilenmiş bir görünüm veren tek renkli, cesur ve karmaşık tasarımlarda geometrik desenler içerir. Bu desen, tasarımdaki açıklayıcı his sayesinde sıçrayan arkaya insan dokunuşu getiriyor. Duvarın ortasındaki sinir bandı, mutfak dolabınıza koyu renklerle gitmenizi sağlar.

13. Desenli Mutfak Fayansları:

Bu cazip tasarım, geometrik çiçek desenlerini karmaşık sanat eserleri ile birleştirir. Canlı ve şık görünür ve mutfağınızın duvarına kraliyet dokunuşu katar. Bu görünümü, çarpıcı bir faktör için birkaç cazip ve parlak renkli mutfak aletiyle birleştirin ve yolunuza çıkan sayısız iltifat için hazırlanın !!

14. Mutfak İçin İnci Beyaz Fayans:

Muhtemelen en yaygın olanı ancak benzersiz bir konsept. Bu karolar, mümkün olan her ev dekoruna uygundur ve bu nedenle mutfağınız için çok yönlü bir döşeme konseptidir. Beyaz inci fayanslar güzel bir süsleme ve pratik bir sıçrama işlevi görür ve her mutfakta mükemmel görünür.

15. Mutfak için Sahte Açık Tuğla Fayans:

Modern dünyanın en ayrıntılı döşeme tasarımlarından biri. Bu döşeme tasarımı, şehrinizdeki en iyi mutfaklardan birinin havasını ayarlamak için harika. Eşleşen mutfak gereçleri ve bazı saksı bitkileriyle aksesuarlarını hazırlayın ve uzun süre en iyi mutfaklardan birine sahip olmasını sağlayın.

Daha fazla gör: Modern Mutfak Duvar Karosu Tasarımları

16. Mutfak Fayanslarını Karıştırın ve Eşleştirin:

Mutfak karoları ile yapabileceğiniz en karmaşık şeylerden biri, göz alıcı tasarımı seçmektir. Bu durumda, hoş bir dekoratif desen oluşturmak için farklı karo türleri eşleştirilir. Karoları ton paleti içinde karıştırın ve eşleştirin, her şeyin akıllı ve modern olmasını sağlayın.

17. Mermer Mutfak Fayansları:

Mermer tam olarak vitrifiye veya seramik karo olmayıp piyasada bulunan doğal bir taştır. Saf beyaz mermer görünümü elde etmek istiyorsanız bu tasarım mutfak zemin ve duvarlarınız için kullanılabilir. Bir mermerin tamamı, mutfak zemininin veya duvarın büyüklüğüne göre lazerle kesilir ve özenle yerleştirilir.

18. Patchwork Mutfak Fayans Tasarımları:

Bu mutfak fayansı tasarımı, patchwork tasarımıyla parlıyor. Taban beyaz çini üzerine birçok farklı şekil ve renkte modele sahiptir. Mutfak duvarınız bu fayans deseniyle kesinlikle vurgulanacak ve göz alıcı görünecek. Geleneksel görünüme sahip kırsal mutfaklara ilgi duyuyorsanız kesinlikle bu tasarımı kullanmalısınız. Yine geleneksel bir konsept olan kumdan yapılmış bir mutfak tabanındaki kaplar.

19. Katmanlı Stil Mutfak Fayans Tasarımı:

Bu döşeme konsepti, mutfağınıza uyarlanabilecek oldukça benzersizdir. Duvarlardaki mikro küpler, mükemmelliğe yakınlaştırıldığında bir fotoğrafın pikselleri gibi görünür. Yakınlaştırıldığında küçük piksellere bölündüğünde tepelik terk edilmiş bir yerin fotoğrafı duvarda net bir şekilde tasvir ediliyor. Kahverengi modüler tasarıma sahip beyaz platform, bu karolarla mükemmel uyum sağlar.

20. Yaratıcı Mutfak Fayans Tasarımları:

Bu mutfak karoları tasarımı büyük bir yaratıcılıkla yapılmıştır. Bu karoları kesmek için geometrik şekiller kullanılır. Orta kısma, yarı kesilmiş ve yapıştırılmış toplar gibi görünen yutulmuş karolar yapıştırılır. Bu yarım top deseni, benzersiz tasarımıyla karizmatik görünüyor. Mutfağınıza ışıltı katmak için bu tür karoları kullanmak heyecan verici ve harika bir fikir.

Daha fazla gör: Basit Duvar Karosu Tasarımları

Dolapları, tezgahları ve yer döşemelerini seçtiniz, ancak hayallerinizin düzenini yaratabilecek veya bozabilecek bir hayati unsur daha var. Mutfak duvar karoları, evdeki en zor çalışma odasını hem korur hem de kişiselleştirir. Her renk grubunda ve çok çeşitli desenli, dokulu veya düz tasarımlarda mevcut olan bu seramik harikaları gerçek bir an yaşıyor. Cesur sıçramalardan modern şekillere, geometrilere ve mozaiklere kadar bu süper şık fikirlerin ilham vereceği kesindir.